Baumrtova 2021 05 20 preliminary11Důležitých deset bodů získala Simona Kubová pro sestavu Energy Standard ve finálovém utkání International Swimming League v Eindhovenu, a i díky svému příspěvku může slavit triumf v celé soutěži. Vyhrát ISL se povedlo Kubové jako první české plavkyni. Ve finále trojnásobná olympionička dosáhla na 4. místo na znakové padesátce a na dvojnásobní trati skončila sedmá. Na stejné pozici zvládla i vyřazovací závod skins v ženské polohové štafetě pomohla na znakovém úseku k páté příčce. Energy Standard udolali v tuhém boji druhý tým Cali Condors o 12 bodů.

Simona Kubová se účastnila všech tří ročníků ISL a v každém se představila v barvách jiného týmu. V premiéře v roce 2019 startovala za DC Trident, loni poznala jinou kulturu v japonské sestavě Tokyo Frog Kings a letos zamířila do ambiciózního týmu Energy Standard. Právě spojení s Energy Standard nasměrovalo českou znakařku k velkému vítězství.

Energy Standard procházeli celou ISL naprosto suverénním způsobem a až na jedno, kdy skončili druzí, všechna svá utkání vyhráli. Simona Kubová pravidelně dostávala příležitost hlavně na padesátce a stovce znak, ale svému týmu pomáhala i ve štafetách.

Ve finále se Kubová nejvíce blýskla na trati 50 metrů znak, na níž dohmátla v čase 26.38 na 4.místě a získala 5 bodů. K pokoření vlastního českého rekordu z loňské ISL v Budapešti scházelo české reprezentantce jen 16 setin sekundy. Na stovce pak Kubová přidala další 2 body za sedmé místo a čas 57.33. Obě tratě ovládla Ingrid Wilm z LA Current.

Týmoví šéfové nominovali Simonu Kubovou i do závěrečných skins závodů, které se plavou vyřazovacím způsobem. Kubová obsadila sedmou příčku v čase 26.58 a dodala svému týmu 2 body. Ve skins vyhrála Minna Atherton z London Roar.

V polohové štafetě žen na 4x100 metrů se česká plavkyně představila na prvním znakovém úseku, po kterém předávala za 57.54 na páté pozici, na níž se také druhá čtveřice Energy Standard objevila v cíli.

Pro prvenství Energy Standard byl naprosto zásadní bodový přísun v ženských a smíšených závodech. Právě v nich se podařilo hvězdami nabité sestavě dosáhnout na klíčový rozdíl. Oproti druhým Cali Condors nasbíraly ženy Energy Standard o 26 bodů víc a ve smíšených závodech o dalších 14 bodů. Energy Standard zvítězili před Cali Condors o 12 bodů, týmy London Roar a LA Current pak měly výraznou ztrátu.