Seemanova 2021 05 17 preliminaryBarbora Seemanová zaplavala v posledním semifinále International Swimming League ISL v Eindhovenu český rekord v krátkém bazénu na 100 metrů volný způsob a časem 51.71 skončila druhá. Česká mistryně Evropy řádila i v dalších závodech, když vyhrála 200 metrů volný způsob výkonem 1:57.17 a další 2.místo přidala díky času 4:03.76 na kraulové čtyřstovce. Ve štafetách pak pomohla svému týmu Iron ke třetí, čtvrté a šesté příčce. Iron skončili v utkání druzí, celkově sedmí a do finále nepostoupili.

Na stovce Seemanová dosud vedla historické české tabulky časem 52.23, se kterým na začátku listopadu skončila v Kazani na ME čtvrtá. Vlastní maximum zlepšila v Eindhovenu o 52 setin na 51.71 sekundy a jako první Češka se v krátkém bazénu dostala na kraulové stovce pod hranici 52 sekund. Česká hvězda v závodě dohmátla druhá o pouhou setinu za Američankou Erikou Brownovou.

Barbora Seemanová pak ještě vyhrála za 1:54.17 dvoustovku, na níž v minulém týdnu vytvořila český rekord 1:53.23 a na začátku listopadu v Kazani se stala vicemistryní Evropy. V polovině trati byla česká plavkyně ve vedení, které ale 50 metrů před cílem ztratila, ale závěreční metry opět patřily jí a závod vyhrála. V sobotu navíc byla druhá na čtyřstovce za 4:03.76. V individuálních závodech tak Seemanová přinesla svému týmu 26 bodů.

Další body nasbírala Barbora Seemanová ve štafetách. V nich přispěla výraznou měrou ke třem kvalitním umístěním týmu Iron, který bral za pomoci Seemanové třetí, čtvrté a šesté místo. Dohromady pro svůj tým vyplavala v utkání 35 bodů.

V závěrečném semifinále ISL už neměl tým Iron šanci na postup mezi čtveřici účastníků finále, ale druhým místem v utkání se posunul na konečnou 7. příčku týmového pořadí. Do finálového utkání se nedostali ani Toronto Titans s Anikou Apostalon, která ve dvou štafetách získala jeden bod. Finále ale bude s českou účastí. 3. a 4. prosince do něho nastoupí ve sestavě Energy Standard Simona Kubová.