KUBOVA kalendar22Páté semifinálové utkání International Swimming League ISL v Eindhovenu opět přineslo radost Simoně Kubové a vítězství jejímu týmu Energy Standard. Česká znakařka dostala příležitost ve třech závodech a ve všech odvedla kvalitní výkon. Na trati 50 metrů znak skončila Kubová na šestém místě v čase 26.61. Velmi důležitý byl její příspěvek ve smíšené polohové štafetě, kterou nasměrovala na prvním znakovém úseku k vítězství. Kraulovou štafetu žen pak z posledního místa vytáhla na závěrečném úseku na sedmé. Energy Standard už má jistý postup do finálového utkání.

Simona Kubová absolvovala jeden individuální start, když ji tým Energy Standard vyslal bojovat o body na znakovou padesátku. Nejkratší sprint zvládla česká reprezentantka, která nechyběla v žádném z ročníků ISL, v čase 26.61. Za svůj výkon brala 6. místo a pro Energy Standard získala tři body, o bod víc než její týmová parťačka Georgia Davies. Závod vyhrála největší favoritka Kira Toussaint z Nizozemska v barvách London Roar.

Simoně Kubové vyšly oba štafetové závody na 4x100 metrů. Nejprve předvedla parádní finiš v ženské kraulové štafetě a pak skvěle rozjela smíšenou polohovou štafetu. Sestava druhého kvarteta Energy Standard na 4x100 metrů volný způsob měla Simonu Kubovou na závěrečném úseku a její nasazení do finiše se vyplatilo. Česká reprezentantka skákala do vody na poslední pozici, ale svým výkonem dostala čtveřici Energy Standard na sedmou příčku.

Ještě větší spokojenost mohla zavládnout u Simony Kubové po smíšené polohové štafetě, kde naopak měla na starosti hned úvodní úsek. Znakovou stovku plavalo pět mužů a tři ženy a Kubová z nich byla nejlepší. Časem 56.88 položila skvělý základ k následnému triumfu štafety Energy Standard, kterou po boku české plavkyně tvořili ještě Ilja Šymanovič (prsa), Chad le Clos (motýlek) a Sarah Sjöström (kraul).

Tým Energy Standard vyhrál další závod a potvrdil svou účast ve finále. Druzí skončili London Roar, třetí LA Current a poslední čtvrtí DC Trident.