Kubova 2021 05 20 semifinal4Pátým a šestým místem ve znakových individuálních závodech a kvalitními výkony ve štafetách pomohla Simona Kubová svému týmu Energy Standard zvítězit ve třetím semifinálovém utkání International Swimming League ISL v Eindhovenu. Pátou příčku brala česká plavkyně v závodě na 100 metrů znak a šestá skončila na poloviční trati. Ve štafetách obsadila se svými sestavami šesté a osmé místo. Ženskou kraulovou štafetu na 4x100 metrů rozjížděla pro Toronto Titans Anika Apostalon a přispěla svému kvartetu k páté pozici a týmu k druhému místu v utkání.

Simona Kubová předvedla na stometrové znakové trati o téměř dvě desetiny lepší výkon než v prvním semifinálovém utkání. V cíli se u jejího jména objevil údaj 57.36, který znamenal výborné 5. místo a 4 body pro českou reprezentantku i tým Energy Standard. K medailovým pozicím scházelo Kubové 21 setin sekundy.

Závod na 50 metrů znak přinesl Simoně Kubové další vyrovnaný souboj a od pódiového umístění jí dělilo jen 17 setin sekundy. V prvním semifinálovém utkání zvládla Kubová nejkratší znakovou trať za 26.55 a dělila se o vítězství. I když tentokrát plavala jen o setinu pomaleji, tak skončila na šesté pozici, za kterou přidala na konto Energy Standard 3 body. Jak stovku, tak i padesátku vyhrála favorizovaná Kylie Masse.

Kubová ve smíšené polohové štafetě na 4x100 metrů dostala příležitost na prvním znakovém úseku, po němž v konkurenci žen i mužů předávala jako šestá v pořadí. Zbývající trojice ale tuto pozici nevylepšila a kvarteto Energy Standard skončilo osmé. V kraulové štafetě žen na 4x100 metrů Simona Kubová naopak finišovala. Kraulovou stovku plave elitní znakařka jen okrajově a štafetu, kterou přebírala na šesté příčce, také na šesté pozici přivedla do cíle. Další Češka Anika Apostalon ve stejném závodě obstarala v sestavě Toronta Titans první úsek a podílela se tak na 5. místě.

Utkání vyhrál tým Simony Kubové Energy Standard s výrazným náskokem před Torontem Aniky Apostalon. Ze šesti utkání se sestavě Energy Standard podařilo pětkrát zvítězit. Třetí místo obsadili Aqua Centurions a čtvrté pak DC Trident.