CejkaPro české plavce byly Plzeňské sprinty klíčovým mítinkem pro plnění limitů na evropský šampionát v krátkém bazénu v Kazani. V bazénu na Slovanech padly vedle celé řady výborných výkonů také české rekordy mužů na 50 metrů znak a prsové dvoustovce. Časem 23,68 se o první z nich zasloužil na znakové padesátce Jan Čejka. Druhý přidal Matěj Zábojník na trati 200 metrů prsa, když dosáhl času 2:06,19. Dvojice Sebastian Luňák a Vojtěch Netrh pak splnila limity pro start v Kazani. Cesta do Ruska se nebude týkat nejlepšího českého plavce posledních let Jana Micky, kterému se limit zaplavat nepodařilo.

Jan Čejka si ve dvaceti letech připsal první seniorský český rekord v krátkém bazénu. Zatímco na padesátimetrovém má v držení domácí maxima na všech znakových tratích, v krátkém bazénu si přivlastnil první rekordní výkon. Na stovce a dvoustovce patří české rekordy i nadále Tomáši Frantovi. Čejka svým časem 23,68 pokořil právě Frantu o pouhé dvě setiny sekundy. Plavec z SCPAP Pardubice už měl jistou účast na ME v krátkém bazénu s předstihem, ale rozhodl se závody v Kazani vynechat a soustředí se na další vrcholné akce.

Čejka s Frantou se rvali o každý centimetr bazénu ve všech znakových závodech. Kromě padesátky se i na dalších dvou rozhodovalo na dohmatu. Dvoustovku zvládl výkonem 1:52,99 o 2 desetiny rychleji rovněž Čejka. Stometrová trať se pak o pouhé 3 setiny sekundy stala kořistí Tomáše Franty, který vyhrál v čase 51,14. Jan Čejka navíc ještě vyhrál polohový závod na 200 metrů, na poloviční trati skončil druhý za Janem Šeflem.

Druhý český rekordman z Plzeňských sprintů Matěj Zábojník by v Kazani chybět neměl. I on měl už dříve jistotu, že do Kazaně poletí. V Plzni znovu sváděl krásné souboje s Filipem Chrápavým. I když na prsové dvoustovce vyhrál Rakušan Rothbauer, tak Zábojník předvedl parádní český rekord 2:06,19. Předchozí nejlepší český výkon Filipa Chrápavého, který skončil třetí, posunul o 1,06 sekundy. Právě Chrápavý byl blízko rekordu na prsové stovce, na níž jen o 4 setiny sekundy zaostal časem 58,77 za českým maximem Petra Bartůňka.

Rekordy ostřelovala svými časy také Barbora Seemanová. Největší hvězda českého plavání si z Plzně odváží šest vítězství z tratí 50, 100, 200 a 400 metrů volný způsob a 50 a 200 metrů motýlek, na níž jí chyběly při dosaženém výkonu 2:09,48 k českému rekordu jen 2 setiny sekundy. Na kraulové stovce pak 16 a na čtyřstovce 54 setin sekundy.

Rekordy měl na dosah i Jan Šefl na 100 metrů polohově, kde zůstal za svým vlastním maximem o 16 setin sekundy, a na motýlkové stovce (50,89) ho od Michala Rubáčka dělilo 38 setin sekundy. S blížícím se ME v krátkém bazénu zaznamenala nárůst formy nejzkušenější česká reprezentantka Simona Kubová. Z časů z poloviny září při International Swimming League ukrojila několik setin sekundy a její zlepšení jsou pro Kazaň dobrým příslibem. V Plzni vyhrála padesátku znak za 26,68 a stovku za 57,37.

Plzeňské sprinty byly i poslední příležitostí k plnění limitů pro Kazaň. Kritéria účasti už v předchozích měsících naplnili vedle už zmiňovaného Čejky, který šampionát vynechá, také Barbora Seemanová, Simona Kubová, Kristýna Horská, Jan Šefl, Filip Chrápavý, Matěj Zábojník, David Koutný a Ondřej Gemov. Limity v Plzni splnili další dva plavci. Sebastian Luňák na 200 metrů motýlek nejprve urval v rozplavbě B limit, aby jej ve finále proměnil na druhém místě za Gemovem (1:54,32) na limit A v čase 1:54,47. Vojtěch Netrh si připsal hned dva B limity na prsových tratích na 100 a 200 metrů. Stovku plaval za 59,00 a dvojnásobnou trať pak za 2:08,04.

Nejlepšího českého plavce posledních sezón Jana Micku po celý rok provázely smůla a nejrůznější komplikace. V Plzni se na poslední chvíli pokoušel zachránit limity pro Kazaň, ale místo pro šampionát nevybojoval. Na obou nejdelších tratích 800 a 1 500 metrů volný způsob scházely k limitům mnohonásobnému českému rekordmanovi přibližně 3 sekundy.