Zabojnik MatejV Budapešti na dalším mítinku Světového poháru nestartovalo tolik českých plavců jako před týdnem v Berlíně, ale i tak se prsaři Matěj Zábojník a Filip Chrápavý mezi elitou neztratili. Nejvíce oběma dařilo na dvoustovce, na níž se společně dostali do finále, v němž Zábojník skončil šestý a Chrápavý hned za ním sedmý. Navíc oba zůstali jen těsně od postupu do finále i na stovce. Na padesátimetrové trati se v rozplavbách umístili ve druhé desítce.

Těsné vzájemné souboje Matěje Zábojníka a Filipa Chrápavého jsou ozdobou všech domácích závodů, na nichž se oba špičkoví prsaři ukážou. Své duely už ale dokázali povýšit i na mezinárodní úroveň. Na jaře ve Stockholmu oba ve stejném závodě překonali na trati 2000 metrů prsa český rekord v padesátimetrovém bazénu, ale v cíli byl o 34 setin sekundy dříve Chrápavý a rekord patřil jemu. O české maximum přišel na evropském šampionátu v Budapešti, kde si je pro sebe uzmul pro změnu Zábojník.

Chrápavý je ale na dvoustovce i nadále českým rekordmanem v krátkém bazénu. I když se tentokrát jeho rekordní domácí čas hodně otřásal. V Budapešti na Světovém poháru znovu bojovali Zábojník s Chrápavým v těsném sledu za sebou. V cíli dohmátl o téměř sekundu dříve Matěj Zábojník na 6. místě a Filip Chrápavý skončil hned za ním sedmý. Zábojníkovi scházelo při výkonu 2:07:49 jen 24 setin sekundy, aby se český rekord i v krátkém bazénu překlopil na jeho stranu. Závod na 200 metrů prsa vyhrál v Budapešti s výrazným náskokem před ostatními Nizozemec Arno Kamminga.

Jeden druhého následovali oba Češi i na prsové stovce. Zábojník v rozplavbách zapsal čas 59.63 a Chrápavý 59.81, přičemž se na 9. a 10. místě ocitli těsně za finálovými branami v rolích náhradníků. Nikdo ale neodstoupil, a tak se do finále nepodívali. Na 50 metrů prsa už nejsou Zábojník s Chrápavým tak silní jako například na dvoustovce a skončili ve druhé desítce na 13. (Zábojník) a 16. (Chrápavý) místě.