Sterbova LenkaV Barceloně se na Evropském poháru v dálkovém plavání LEN Open Water Cupu představila jediná česká reprezentantka Lenka Štěrbová. V závodě na 10 kilometrů skončila na 24. pozici. Oběma závodům vládly německé a italské barvy, plavci z jiných zemí se na stupně vítězů nedostali. V ženách vyhrála Jeannette Spiwoks a mezi muži Florian Wellbrock, oba z Německa.

Lenka Štěrbová byla ve startovním poli jako jediná s českou vlajkou. Na otevřené vodě má Šterbová velice široký záběr, když plave všechny tratě od 5 až po 25 kilometrů. Na desítce v Barceloně dokončila závod ve velice kvalitní konkurenci, když plavaly prakticky všechny špičkové Evropanky, ve třetí desítce výsledkové listiny. Čas 2:04:04.10 znamenal 24. místo.

V Barceloně se radovala z prvenství Němka Jeannette Spiwoks, která byla v cíli po souboji s další německou závodnicí Leou Boy o 3 sekundy dříve. Pro třetí místo si se ztrátou dalších pěti sekundy doplavala Giulia Gabbrieleschi, která urvala bronz o pouhé dvě setiny sekundy před svou krajankou Ginevrou Taddeucci.

Mužský závod se také plaval podle německo-italských not a tón udávali skvělí a úspěšní bazénoví plavci, kteří mají doma medaile z vrcholných akcí na tratích 800 a 1 500 metrů. Ve finiši se boj o vítězství zúžil na dvojici Wellbrock – Acerenza. Na dohmatu rozhodlo ve prospěch olympijského vítěze z Tokia Floriana Wellbrocka z Německa 1.7 sekundy. Ital Domenico Acerenza byl druhý a třetí pak další italský vytrvalec Gregorio Paltrinieri.