SEEMANOVA Barbora Neapol ISLDesáté utkání letošního ročníku International Swimming League ISL v Neapoli zůstane navždy v paměti Barbory Seemanové. Během dvou dnů dokázala česká reprezentantka při třech individuálních startech překonat tři české rekordy! Na rekordní počin z prvního dne utkání na 400 metrů volný způsob navázala Seemanová v průběhu druhého dne také vylepšenými nejlepšími českými časy na 100 a 200 metrů kraul. V bodovém hodnocení jednotlivců byla Barbora Seemanová druhá a na stejné pozici skončil v pořadí utkání i její tým Iron, s nímž bude ve středu a ve čtvrtek usilovat o postup do play-off.

Barbora Seemanová jako by závod od závodu čím dál více šlapala na plyn a už sobotní český rekord 4:02.09 na kraulové čtyřstovce a časy ve štafetách naznačily, že by se mohly rekordní tabulky měnit i na dalších tratích. A tak se také stalo. 21letá Seemanová během jediného dne vylepšila české rekordy nejprve na 100 a o několik minut později i na 200 metrů volný způsob.

Neapolský bazén Seemanové evidentně sedí a na 100 metrů kraul stlačila svůj dosavadní nejlepší výkon o dalších 6 setin sekundy na 52.31. Závod skončil velkým triumfem týmu Iron, když před druhou Seemanovou dohmátla jako vítězka její parťačka Ranomi Kromowidjojo v čase 51.99. Česká plavecká hvězda připsala do celkového hodnocení 7 bodů.

Ještě bohatší bodový příděl zajistila Seemanová sobě i týmu Iron na dvojnásobné trati, na níž je od května letošního roku mistryní Evropy. Dvojnásobná účastnice olympijských her ukrojila z českého rekordu na 200 metrů volný způsob 52 setin sekundy a nové maximum tak dostala na čas 1:53.31. Barbora Seemanová závod vyhrála, když opět pokořila skvělou Italku Federiku Pellegrini a na účet týmu Iron dodala dalších 9 bodů.

Poslední start v náročném programu dvoudenního utkání absolvovala Barbora Seemanová ve smíšené polohové štafetě na 4x100 metrů, kde jí vedení týmu svěřilo závěrečný kraulový úsek. Seemanová zaplavala další kvalitní letmou stovku na úrovni českého rekordu a dovedla sestavu týmu Iron ke 2. místu.

Za oba dny nasbírala Barbora Seemanová fantastických 48.5 bodů a v hodnocení jednotlivců získal více jen Japonec Daiya Seto (50 bodů). Seemanová tak byla v tzv. MVP Standings nejúspěšnější ženou desátého utkání ISL. Její vydatný bodový přísun pomohl týmu Iron k druhému místu za vítěznými Aqua Centurions. Uprostřed týdne se budou Iron se Seemanovou snažit v 11. utkání proti Tokyo Frog Kings, DC Trident a NY Breakers o první nebo druhou příčku, které zajišťují postup do listopadového play-off v Eindhovenu.