Kubova1Jeden individuální a dva štafetové starty absolvovala Simona Kubová v osmém utkání International Swimmimg League ISL v Neapoli. Elitní česká plavkyně skončila na znakové padesátce na 7. místě, když dosáhla při letošní ISL zatím svého nejrychlejšího času 27.00. Ženské polohové štafetě na 4x100 metrů pomohla Kubová na znakovém úseku k páté příčce. V kraulové štafetě pak Energy Standard s českou reprezentantkou obsadil osmou pozici. Energy Standard jsou po první dnu ve vedení s náskokem 22 bodů na London Roar.

Kubová i Energy Standard naskočily do svého třetího duelu, přičemž od toho předchozího uplynuly už více než dva týdny. Týmu Energy Standard se zatím velice daří a potvrzuje roli jednoho z favoritů celé ISL, když obě svá dosavadní utkání vyhrál. Simona Kubová pravidelně při svých startech boduje a na znakové padesátce, která byla i v osmém utkání na programu v první den, se závod od závodu zlepšuje.

Simona Kubová v prvním utkání plavala 50 metrů znak za 27.09, při svém druhém vystoupení za 27.01 a ve třetím duelu týmu Energy Standard se posunula výš o další setinu na rovných 27 sekund. Trojnásobnou účastnici olympijských her registrujeme ve výsledcích na 7. pozici, Ve vyrovnaném závodě ji jen 12 setin sekundy dělilo od 4. místa a na konto týmu Energy Standard přidala důležité dva body.

Plavkyně Slávie Chomutov dostala příležitost i ve štafetě žen na 4x100 metrů polohově, kdy celý závod rozjížděla na znakovém úseku. Kubová předávala na šestém místě v čase 58.13, aby se čtveřice Energy Standard nakonec dokázala vytáhnout na pátou příčku, která týmu přinesla 8 bodů. Kraulovou stovku plave Simona Kubová spíše výjimečně, ale tentokrát se na ní představila ve štafetě na 4x100 metrů volný způsob. Podobně na tom byly i její kolegyně ze štafetového kvarteta Energy Standard, které doplavalo osmé a odečítalo dva body.

Plavci Energy Standard mají nakročeno ke třetímu vítězství, když získali během prvního dne 260 bodů. Musejí se mít ale i nadále na pozoru, protože London Roar jsou zpět jen o 22 bodů, což, vzhledem k závěrečným bonusovým skins závodům, není nepřekonatelný rozdíl.