PleskotovaOpět po dvou letech od šampionátu v Račicích se mohlo v Paříži uskutečnit juniorské mistrovství Evropy v dálkovém plavání. V Parc de Choisy-le-Roi obsadil český tým závody na 10 kilometrů. V Paříži usilovali o co nejlepší výsledek Lucie Zubalíková, Julie Pleskotová a David Ludvík. Více se dařilo oběma juniorkám, které se umístily uprostřed druhé desítky. Ludvík se pak nevešel do elitní dvacítky.

Julie Pleskotová už letos v květnu poznala, jaké to je soupeřit s absolutní seniorskou špičkou, když sbírala cenné zkušenosti na evropském šampionát v plaveckých sportech v Budapešti. U Dunaje brala 18. místo na pětikilometrové trati a na desítce skončila devatenáctá. V Paříži se pohybovala během závodu na 10 kilometrů těsně za první desítkou a na mezičasech byla nejlépe dvanáctá. V cíli pak Julie Pleskotová obsadila 15. místo v čase 2:07:43.03. Hned za ní na 16. pozici se v cíli objevila se ztrátou jedna a půl minuty Lucie Zubalíková.

Do závodu juniorů nastoupil jediný český reprezentant David Ludvík. Mladému plavci se nepodařilo během desetikilometrové trati proniknout na mezičasech do první dvacítky a ta mu zůstala zapovězena i v cíli. Ludvík zastavil časomíru na dohmatové desce na hodnotě 2:07:35.82 a ve výsledkové listině je registrován na 22. místě.

Novými juniorskými mistry Evropy se stali Portugalka Mafalda Rosa a David Betlehem z Maďarska.