Janickova BarboraPo uvolnění koronavirových opatření se plavci mohou radovat ze závodění a během dvou týdnů se uskutečnily dva díly Českého poháru Arena Cupu. Po mítinku Praha 2021 se o víkendu konala Velká cena Liberce. Nejvíce byl vidět pardubický Jan Čejka, který vyhrál celkem pět závodů. V ženských disciplínách braly tři prvenství Barbora Janíčková a Alena Benešová. Nejhodnotnější bodový výkon předvedl na prsové dvoustovce Matěj Zábojník, který vrátil Filipovi Chrápavému týden starou porážku z pražského Podolí.

Jan Čejka splnil před dvěma týdny na evropském šampionátu v Budapešti svůj cíl a na trati 200 metrů znak se A limitem kvalifikoval na olympiádu v Tokiu. Do Liberce si nachystal pestrý závodní program a sbíral triumfy na sprinterských i vytrvaleckých distancích. Juniorský mistr světa z roku 2019 vynechal své silné znakové tratě a naplno prokázal svou všestrannost. Týden po svých dvacátých narozeninách zvítězil Čejka v obou polohovkách na 200 i 400 metrů, na 50 a 100 metrů motýlek a na kraulové patnáctistovce.

Na trati 200 metrů prsa hoří od začátku sezóny nádherný souboj mezi Matějem Zábojníkem a Filipem Chrápavým. Ve Stockholmu si Chrápavý přivlastnil český rekord, který mu na ME v Budapešti vzal právě Zábojník. Před týdnem v Podolí v těsném duelu vyhrál Chrápavý a pod Ještědem naopak Zábojník. Jeho čas 2:14.74 byl nejhodnotnějším bodovým výkonem celého mítinku. Chrápavý za svým soupeřem zaostal o 45 setin sekundy.

V závodech žen nezůstaly nic dlužny svým zařazením sprinterka Barbora Janíčková a vytrvalkyně Alena Benešová. Obě se mohly těšit ze tří vítězství. Janíčkové se podařilo vyhrát kraulovou padesátku i stovku, a navíc ještě závod na 50 metrů motýlek. Reprezentantka v dálkovém plavání Alena Benešová si sezónu zpestřila starty mezi bazénovými plavci a v Liberci si připsala první místa na tratích 200, 400 a 800 metrů volný způsob.

Dalším mítinkem Českého poháru Arena Cupu bude za necelé dva týdny Letní mistrovství ČR v Ústí nad Labem.