Dufkova 2021 05 11 solo technical final 8České reprezentantky v synchronizovaném plavání se na evropském šampionátu v Budapešti představily v obou dnešních závodech. Alžběta Dufková dnes předvedla svůj technický program, v němž skončila na velmi pěkném 10. místě. Dvojice Karolína Klusková, Aneta Mrázková obsadila ve volných sestavách 16. místo a do finále se nekvalifikovala.

Alžběta Dufková v pondělí vstoupila do mistrovství Evropy 14. místem ve volných sestavách, když jí o dvě příčky unikl postup do finále. Dnešní závod, kterým byl technický program, se české reprezentace vydařil, když se dokázala prosadit do elitní desítky. Před třemi lety na šampionátu v Glasgow byla patnáctá a letos se posunula o pět místo dopředu a vylepšila i své bodové hodnocení. „Prvky v technickém sólu jsou nejobtížnější disciplína. Jsem ráda, že mi vyšly. Z desátého místa mám velkou radost,“ neskrývala radost ze svého výkonu Alžběta Dufková. Novou mistryní Evropy je Marta Fiedina z Ukrajiny.

Kluskova Mrazkova 2021 05 11 duet free 3Mladý český pár Klusková – Mrázková sbírá zkušenosti na velkých mezinárodních akcích a v Budapešti nebyl daleko od postupové dvanáctky. O poslední volné místo ve finále se sváděl tuhý boj, když v hře bylo hned několik dvojic. K účasti ve finále chybělo Kluskové s Mrázkovou jen 2.1667 bodů a česká dvojice skončila na 16. pozici. Mrázkové je dvacet a Kluskové osmnáct a společně startovaly už před dvěma lety na MS v Kwangdžu. Oproti světovému šampionátu se i přes absenci významných závodů dokázaly bodově zlepšit na 76.6333, když v Kwangdžu získaly od rozhodčích téměř o bod méně.