DufkovaKazanTřetí díl Světové série FINA v synchronizovaném plavání absolvovaly i čtyři české reprezentantky. V Kazani se v individuálních závodech představily dvě plavkyně pražského Neptunu Alžběta Dufková a Adéla Jánská a v soutěžích dvojic olomoucký pár Nicole Juráková – Debora Dvořáková. Dufková v technickém i volném programu obsadila shodně čtvrtou příčku, Jánská skončila ve volné sestavě sedmá. Juráková s Dvořákovou braly dvě pátá místa.

Alžběta Dufková po startu na Světovém poháru v Budapešti, odkud se vrátila se dvěma čtvrtými místy, dosáhla na stejná umístění v Kazani. Nejzkušenější česká synchronizovaná plavkyně odplavala oba individuální závody na 4. místě. Zatímco v technickém programu měla na třetí příčku přece jen viditelnou ztrátu, ve volných sestavách nebylo k bronzu vůbec daleko. Od třetí Slovenky Viktorie Raichové ji dělilo jen 1,4667 bodu. Druhá česká reprezentantka Adéla Jánská se zapojila do volných sestav, v nichž skončila sedmá. Oba individuální závody vyhrála domácí Daria Kirsanova.

Duet z UP Olomouc Debora Dvořáková – Nicole Juráková se zapojil do obou závodů dvojic. V technickém programu se v soutěži potkal se světovými hvězdami Světlanou Kolesničenko a Světlanou Romašinou, které tento závod také podle předpokladů vyhrály. Český pár se umístil na 5. příčce, kterou zopakoval i ve volných sestavách, v nichž napínavý souboj vyzněl pro japonskou dvojici Jukiko Inui - Megumu Jošida.