Corona Cup FrantaMítink Swim Open ve Stockholmu zatím českým plavcům náramně svědčí. Po včerejší výhře Barbory Seemanové na kraulové dvoustovce dnes Tomáš Franta v osobním rekordu 25.30 vyhrál závod na 50 metrů znak. Osobní maximum si vylepšil na 100 metrů motýlek i Jan Šefl, který časem 52.46 obsadil druhé místo. Bronzovou pozici dnes vybojovaly Kristýna Horská na dlouhé polohovce a také Simona Kubová na trati 100 metrů znak.

Tomáš Franta na znakové padesátce usiloval o splnění limitu pro evropský šampionát v Budapešti a podařilo se mu to už v ranní rozplavbě časem 25.46, kterým dosáhl na A limit. Svůj čas dokázal ve večerním finále ještě vylepšit až na svůj osobní rekord 25.30, který mu přinesl vítězství. "Popravdě jsem ráno nevěděl jak bude vypadat padesátka po včerejší dvoustovce, v té jsem se necítil moc dobře. Už ten ranní čas mě překvapil. Chtěl jsem do toho jít už v rozplavbách a naštěstí se mi to povedlo a do odpoledního finále jsem tak mohl jít s čistou hlavou. Věděl jsem o pár chybičkách, které jsem udělal v rozplavbách, tak jsem se na ně ve finále soustředil a vyšlo to. Mám obrovskou radost z osobáku". Ve stejném závodě znamenal výkon 25.97 pro Jana Čejku 5. místo. Třetí z českých plavců Tomáš Ludvík skončil osmý (27.35).

Výbornou formu, ve které se před třemi týdny prezentoval v Marseille, si přenesl do Stockholmu Jan Šefl. Ve Francii se radoval z A limitu pro ME a ve Stockholmu si hned dvakrát vylepšil osobní rekord. Nejprve v rozplavbě dosáhl na výkon 52.62 a ve finále dohmátl na 2. místě v čase 52.46. Své dosavadní maximum tak stlačil během jednoho dne o 19 setin sekundy. Šefl dnes nebyl daleko od vítězství, když za vítězným Philipem Heintzem zaostal o pouhé 4 setiny sekundy.

Český tým dnes zapsal také dvě bronzová umístění. Kristýna Horská na 400 metrů polohový závod byla po prvních dvou úsecích na páté pozici, ale prsový úsek ji posunul na třetí příčku, kterou udržela až do cíle. Výkonem 4:38.85 zaostala jen 23 setin sekundy za svým osobním rekordem. Dlouhou polohovku ovládla Maďarka Katinka Hosszú před Anastasií Gorbenko z Izraele.

Simona Kubová na znakové stovce zaplavala čas 1:01.42 a také obsadila 3. místo. Před Kubovou skončily vítězná Finka Mimosa Jallow a druhá domácí Michelle Coleman. „S časem spokojená nejsem. Včerejší závod (50 m znak) byl slušný, dneska to bylo špatné. Důvod špatných výsledků neznám. Plánem v sezóně bylo se časově zlepšovat. Musíme to zanalyzovat a vymyslet další postup, jak výsledky zlepšit,“ zhodnotila své dnešní vystoupení Simona Kubová.

Ve Stockholmu byly k vidění ještě další dvě české finálové účasti, když Jan Micka na kraulové patnáctistovce bral 5. místo (15:25.87) a Barbora Seemanová dokončila závod na 100 metrů motýlek jako šestá (1:00.14). Jakub Štemberk sice do A finále na 200 metrů volný způsob těsně nepostoupil, ale ve finále B časem 1:49.85 splnil B limit pro ME v Budapešti.