APOSTALON 9Česká reprezentantka Anika Apostalon z týmu Toronto Titans měla v úvodní den druhého semifinále plavecké ligy ISL velkou zásluhou na 3. místě ženské štafety na 4x100 metrů volný způsob. V krátkém bazénu v Budapešti plavala Apostalon na prvním úseku, který zvládla v čase 53.02. Jen o patnáct minut později se představila i na kraulové padesátce, na níž obsadila 7. příčku výkonem 24.81. Torontu patří po polovině semifinále 4. místo s minimální ztrátou na třetí pozici týmu Iron.

Anika Apostalon dostávala většinou šanci ve štafetových závodech, ale od posledního utkání základní části ISL už začala počítat i individuální starty. V semifinále se nejprve postavila na startovní bloky prvního úseku ženské kraulové štafety na 4x100 metrů. Apostalon závod svému týmu výborně rozjela, když se pohybovala na úrovni třetí a čtvrté pozice a jako čtvrtá byla v čase 53.02 i na předávce. V cíli skončilo kvarteto Toronta třetí, když rychleji plavaly pouze štafety dvou nejsilnějších týmů Cali Condors a LA Current.

"Miluji štafety, protože jdeš se svým týmem a bojujete společně o dobrý výsledek. Jsem nadšená, že jsme kvalitním umístěním ukázaly svou sílu a zkušenosti ze včerejšího závodu můžeme dnes zase využít. Krátký čas mezi oběma závody byl pro mě výzvou, ale jsem ráda, že jsem mohla zapracovat na detailech, na které jsem se soustředila"

Česká plavkyně se musela krátce po skončení štafety koncentrovat na závod na 50 metrů volný způsob. Oba starty od sebe dělilo jen 15 minut. Anika Apostalon na nejkratší sprinterské trati dosáhla času 24.81, který stačil na 7. místo. Kraulovou padesátku vyhrála Nizozemka Ranomi Kromowidjojo z týmu Iron výkonem 23.37.

Titáni z Toronta jsou zatím po prvním dnu v průběžném pořadí na 4. místě se ziskem 171 bodů. Na třetí domácí tým Iron ale ztrácí jen 2 body, takže se dá očekávat zajímavý souboj o bronzovou pozici. V čele se usadili Cali Condors s náskokem 27 bodů před LA Current. Druhé semifinálové utkání vyvrcholí v pondělí večer.