Kubova1Dvojnásobnou účast má české plávání v letošním ročníku plavecké International Swimming League ISL, jejíž základní část se odehrává v Budapešti. Simona Kubová v týmu Tokio Frog Kings skončila na 50 m znak čtvrtá a pomohla k bodům v obou štafetových závodech. Anika Apostalon v barvách Toronta Titans příležitost v individuálním startu nedostala, ale i ona přispěla k zajímavým bodům svých štafet.

V krátkém bazénu v Duna Areně se sice závodí bez diváků, ale světová plavecká esa ze všech týmů předvádějí parádní výkony a vytvářejí skvělou atmosféru. Soutěž měla před dnešním utkáním za sebou už dva duely, ale obě české plavkyně se dostaly se svými týmy do hry až dnes. Jejich týmy Tokio Frog Kings a Toronto Titans svedly poutavé souboje s LA Current a Aqua Centurions.

Simona Kubová si připsala v první den úvodního duelu tři starty. Ten individuální se uskutečnil na 50 metrů znak. Závod byl nesmírně vyrovnaný a v cíli se první šestka vešla do půl sekundy. Simona Kubová obsadila 5. místo časem 26.74, když od medailové pozice jí dělilo jen 14 a od vítězství 22 setin sekundy. Závod vyhrála Francouzka Beryl Gastaldello z týmu LA Current.  Ve štafetách každý tým nominuje do závodu dvě kvarteta a Kubová v tom svém na 4x100 metrů volný způsob finišovala. Kubová se svou čtveřicí obsadila 7. místo, za které Tokio bralo 4 body. Kraulová stovka není Kubové standardní disciplínou, ale úsek se jí vydařil a o necelou půl sekundu zaostala za osobním rekordem. Polohovou štafetu na 4x100 metrů naopak na prvním úseku jako elitní znakařka rozjížděla a díky času 57.53 měla podíl na zisku 10 bodů za 4. místo.

„Jsem se svými starty moc spokojená. První byl na stovce kraul ve štafetě, a i při tragickém odskoku jsem plavala lehce za osobákem. U znakové padesátky mi moc nevyšla obrátka, ale čas je hodně kvalitní. A stovka znak ve štafetě byla super. V tomto roce jsem neplavala moc dobře, ale měla jsem dneska ve svých výkonech hlavně pocitově vzestupnou tendenci,“ šířila kolem sebe pozitivní energii Simona Kubová.

Její tým Tokio Frog Kings je se ziskem 248.5 bodů zatím na druhém místě, když ženská část týmu získala 130 bodů, tedy víc než muži. Kubová svému týmu dodala celkem 7.5 bodu. „Co se týká týmu, tak to je úžasný výsledek. První utkání a daří se nám skvěle. Poslední čtyři dny tréninku pod trenérem Davidem Salem byly hodně náročné. Trénuje úplně jinak, než jsem zvyklá, a hlavně jsme pořád plavali naplno. Sice má trénink třeba 3.5 km, ale z toho je 2.5 km opravdu naplno a na to nejsem zvyklá. Jsem zvyklá plavat před závodem jen lehce a občas si tam dát něco tempového. Věřím, že se mé budou časy zlepšovat,“ popisuje nabitý program v Budapešti i mimo závodní dny s vírou ve zlepšení Simona Kubová.

Anika Apostalon patří do týmu Toronto Titans a dnes usilovala o body v obou štafetách. Kraulovou na 4x100 metrů otevírala a spolu se svými parťačkami si vedly výborně, kdy skončily na 2. místě. Apostalon zaplavala čas 53.46. Druhou kraulovou stovku absolvovala česká reprezentantka jako finišmanka štafety na 4x100 metrů volný způsob. Tentokrát dohmátla v čase 53.88 a její čtveřice obsadila 7. příčku. Anika Apostalon do celkového součtu Toronta 208.5 bodů přidala 5 bodů.

POŘADÍ PO 1. DNU

1          LA Current                             262.5
2          Tokio Frog Kings                   248.5
3          Toronto Titans                       208.5
4          Aqua Centurions                   156.5

Zítra utkání s oběma českými plavkyněmi pokračuje druhou částí. Dvouhodinový závodní blok začíná v 17 hodin.