douha 2Jan Micka si na Světovém poháru v Dauhá zopakoval výsledky z říjnového mítinku v Budapešti. Po třetí příčce na kraulové čtyřstovce se radoval i na trati 1 500 metrů volný způsob, na níž si za vítězným Ukrajincem Romančukem doplaval vynikajícím výkonem 14:58.30 pro skvělé 2. místo. Sebastian Luňák útočil na 200 metrů motýlek na pódiové umístění a obsadil 4. příčku. Anna Kolářová byla ve finále motýlové padesátky šestá.

Janu Mickovi se v Dauhá opět podařilo dostat na nejdelší bazénové trati pod hranici patnácti minut. Za soupeře měl velmi kvalitní plavce v čele s Michajlem Romančukem, který má ve sbírce medaile ze světových i evropských šampionátů. Právě ukrajinský plavec ukázal svou převahu a vyhrál. Za ním se odehrával krásný souboj mezi Mickou, Gyurtou z Maďarska a Rusem Frolovem, který ale brzy odpadl. V závěru Micka udržel nervy na uzdě a Maďarův nápor odrazil a v cíli dohmátl jako druhý ve skvělém čase 14:58.30. „Od začátku jsem měl pocit, že stojím na místě a neplavalo se mi moc dobře. Nakonec jsem ale dokázal urvat druhý flek před Gyurtou, který mě posledních 300 metrů nepříjemně doháněl. Jsem rád, že jsem dokázal stlačit čas pod 15 minut a potvrdit olympijský A limit pro Tokio,“ popsal svůj stříbrný závod Jan Micka.

Jen 7 setin sekundy dělilo Sebastiana Luňáka od bronzové pozice na 200 metrů motýlek. Teprve sedmnáctiletý český mladík prošel z rozplaveb nejrychlejším časem 1:59.40, když jako jediný dosáhl na čas pod 2 minuty. Ve finále plaval Luňák po boku olympijského vítěze a mistra světa Chada le Close z Jižní Afriky a velkého jména se vůbec nezalekl. Po první stovce byl na druhém místě a do závěrečné padesátky obracel dokonce jako první. Do posledních metrů bojoval Luňák o medailové umístění, aby se ve finiši před něj dostali vítězný le Clos, Rakušan Gschwentner a Šemberev z Ázerbajdžánu.

Výborně si v doplňkové disciplíně 50 metrů motýlek vedla Anna Kolářová. V rozplavbě se výkonem 26.93 přiblížila na 9 setin svému osobnímu rekordu a z 5. místa postoupila do finále. V souboji elitní osmičky pak Kolářová zaplavala čas 27.05 a skončila šestá, když vyhrála Jeanette Ottesenová z Dánska.