SP SeemanovaSkvěle zahájila podzimní část plavecké sezóny Barbora Seemanová. V Berlíně dokázala vyhrát poprvé v kariéře vyhrát závod Světového poháru. V německé metropoli kralovala na trati 400 metrů volný způsob výborným časem 4:10.06, kterým jen o 33 setin sekundy zaostala za vlastním českým rekordem. Na medailovou příčku dosáhl také Tomáš Franta na 200 metrů znak, který skončil výkonem těsně pod 2 minuty druhý.

Před týdnem z předchozího dílu Světového poháru v Budapešti přivezli Jan Micka stříbro a bronz a Sebastian Luňák bronzovou medaili. Na oba navázala v Berlíně Barbora Seemanová, které se podařilo vyhrát závod na kraulové čtyřstovce.

Až na jeden moment Barbora Seemanová po celý závod vedla. První pozici ztratila jen
50 metrů před cílem, kdy se před ní na mezičasu dostala o šest setin sekundy Maddy Gough, která vyhrála na této trati poslední dva závody Světového poháru. V poslední padesátce měla více sil devatenáctiletá česká reprezentantka, která v cíli dohmátla o sedm setin dříve než Australanka v čase 4:10.06. Seemanová navíc atakovala i svůj český rekord z červencového mistrovství světa v Koreji, když jí k pokoření českého maxima chybělo jen 33 setin. „Je to pro mě samozřejmě velký zážitek vyhrát poprvé na Světovém poháru. Byly to pro mě další obrovské zkušenosti. Plavalo se mi pocitově skvěle. Bohužel jsem ale na čas, který jsem chtěla zaplavat, rozjela závod pomalu. Nicméně jsem spokojená i s tímto časem, je to jen pár desetin za osobním rekordem,“ svěřila se večer po závodě Barbora Seemanová, která ještě ve finále kraulové padesátky skončila na šestém místě výkonem 25.72.

O druhý medailový berlínský zisk pro české plavání se zasloužil znakař Tomáš Franta. Na své nejméně oblíbené trati na 200 metrů stlačil svůj výsledný čas pod dvě minuty na 1:59.91. Rychleji, než v cíli druhý Franta, plaval pouze suverénní Ryosuke Irie z Japonska. Čtvrté české finále přidala na 200 metrů prsa Kristýna Horská. Výkonem 2:30.98 obsadila čtvrtou příčku, k pódiovému umístění scházely plavkyni Bohemians Praha dvě sekundy a sedm setin.