MEJdalkove1Račická Labe Arena hostí od pátku do neděle juniorské mistrovství Evropy v dálkovém plavání. Na umělém kanálu byly na úvod na programu závody na 5 a 7,5 kilometrů. Na pětikilometrové trati se představili plavci a plavkyně ve věku 14-15 let a na delší z obou tratí pak věková kategorie 16-17 let. První zlaté medaile získali plavci ze Španělska, Maďarska, Německa a Ruska. Nejlepším z českých reprezentantů byl David Ludvík na trati 7,5 km, který skončil na 11. místě.

Třídenní program otevřel závod dívek na 5 kilometrů, v němž zvítězila Mira Szimsaková z Maďarska. Dramatický souboj se odehrál o druhé a třetí místo. O držitelkách stříbra Britce Elle Dysonové a bronzu Marlene Blankeové z Německa se rozhodlo až po pečlivém prozkoumání cílové kamery. České reprezentantky skončily ve třetí a čtvrté desítce, Denisa Bartošová na 26. místě, Kateřina Červenková o příčku za ní a Veronika Seidlová obsadila 32. pozici.

V chlapeckém závodě nebyly rozdíly v cíli až tak těsné, aby musela pořadí určit cílová kamera. I tak ale ti nejlepší bojovali o medaile až do posledních metrů. Juniorským mistrem Evropy se stal Němec Linus Schwedler před Pasqualem Giordanem z Itálie a Maďarem Laszlo Galiczem. Dvojice českých závodníků doplavala na začátku třetí desítky, když Tomáš Chocholatý dohmátl na 20. a Tomáš Reissmüller na 22. místě.

Dívky ve věku 16-17 let předvedly na trati 7,5 kilometrů velmi rychlý závod. V ideálním počasí s jen nepatrným větrem byla v cíli s výrazným náskokem jedné minuty první Španělka Maria Claro, která se svým soupeřkám začala vzdalovat zhruba v polovině závodu. Stříbro putuje do Maďarska zásluhou Vivien Baloghové a bronz získala pro Francii Madelon Catteauová. Češky byly vidět přece jen více než na kratší trati, když Lucie Zubalíková doplavala na 14. pozici a Julii Pleskotové patří 21. příčka.

Závod na 7,5 kilometru chlapců měl vyrovnaný průběh, když se v čele držela velmi početná a silná skupina s českým plavcem Davidem Ludvíkem. V předposledním kole se ale vpředu oddělila desítka plavců, kteří bojovali v závěrečném kole o medaile. Zlatou získal Rus Aleksandr Stěpanov, stříbro David Betlehem z Maďarska a bronz Španěl Pol Yagues. David Ludvík si za svůj výborný výkon nakonec zasloužil velmi pěkné 11. místo. Maxim Suk skončil 31. a Tadeáš Neliba 36.