MS Navratil 2Michal Navrátil přidal na mistrovství světa v plaveckých sportech v Kwangdžu do své sbírky úspěchů další skvělý výsledek. 34letý extrémní skokan do vody obsadil ve čtyřkolovém závodě z 27 m vysoké věže 4. místo. Před dvěma lety v Budapešti skončil na stříbrné pozici a svým dnešním umístěním vyrovnal svůj druhý nejlepší výsledek na světovém šampionátu z Barcelony 2013. Mistrem světa se stal hlavní favorit Gary Hunt z Velké Británie.

Michal Navrátil po celou sezónu do elitní pětky nejlepších světových skokanů, což potvrzoval během letošního roku v sérii Red Bull Cliff Diving i při dalších závodech, když pravidelně atakoval medailové pozice. Po prvních dvou skocích patřila Michalu Navrátilovi v Kwangdžu 3. příčka a stále tak usiloval o obhajobu stříbra z předchozího mistrovství světa v Budapešti v roce 2017. Před ním byli po polovině soutěže vedoucí Američan Lo Bue a druhý Paredes z Mexika. Velký pozor si ale Navrátil musel dávat také na Garyho Hunta, který byl za českým high diverem o pět bodů čtvrtý.

Ve třetím pokusu předvedl Michal Navrátil pátý nejlepší skok a Hunt se prezentoval nejlepším výkonem, čímž se posunul před českého reprezentanta na třetí místo. Rozhodovalo se v posledním skoku, který se Navrátilovi ze všech čtyř v závodě povedl nejméně. Ve finálovém kole byl až desátý a přišel o šanci na medaili, ale i tak dokázal udržet vynikající 4. místo. „Koukám, že na třetího ztrácím hodně bodů, ale jsem rád, že jsem hned pod nimi a až pode mnou začíná liga těch, co se nedostali na pódium a mezi nimi jsem nejlepší. Byl to těžký nahoře, co budu povídat. Poslední skok. Já jsem od včera měl velké bolesti zad, odskákal jsem trénink a teď si furt zahřívám krémem záda, protože se nemůžu pořádně ohnout a narovnat, jak to bolí. Snažil jsme se furt hýbat, abych neztuhl. Myslím, že skok byl zpočátku výborný, dobře jsem to roztočil ale snažil jsem se to držení těla víc zpomalit do vody, držet to pod kontrolou a nepustit to. A tam byla chybička, že jsem byl až moc stažený a trošku jsem tam nedopadl, nechal jsem tam hrudník. To mi stáhlo body. Je to hrozná rychlost. A místo devítek se jde na 7,5 bodu,“ popsal finálové kolo Michal Navrátil.

Gary Hunt, který před dvěma lety přišel o zlato pokaženým posledním pokusem, tentokrát právě díky svému závěrečnému skoku nakonec získal titul mistra světa. Největší favorit a nejlepší skokan posledních let urval zlato téměř dokonalým skokem, za který dostal od rozhodčích pětkrát maximální známku 10 bodů a dvakrát 9.5, což znamenalo výslednou známku 156.00 a zlatou medaili o 9 bodů před druhým obhájcem titulu Stevem Lo Bue. Třetí skončil Jonathan Paredes. „Myslím, že je to zcela zasloužené. Mým posledním skokem, i kdybych měl deset bodů, bych je nemohl ohrozit. Za prvé měli náskok z prvního dne a Gary má jeden z nejtěžších skoků na světě a když dostal desítky, tak to letí galakticky vysoko s body, nemohl jsem ho ohrozit. Desítky nejsou moc časté. Bylo to poslední kolo, stres je znát. A myslím, že i rozhodčí se trochu přikloní, když se to hodně povede. Není to jen o dopadu, ale provedení celého skoku, jak to vypadá ve vzduchu,“ uznal kvality soupeřů Michal Navrátil.