micka mareNa druhém závodě v rámci prestižního seriálu Mare Nostrum se představilo 14 českých plavců. Ve španělské Barceloně byla již tradičně k vidění velmi kvalitní konkurence. Česká výprava vybojovala celkem 5 finálových účastí a Janu Mickovi se podařilo vyhrát závod na 800 metrů volným způsobem!

Na startu se objevily i velké plavecké hvězdy, což jen potvrzuje prestiž barcelonského mítinku. Mezi ženami se mimo jiné představily olympijské medailistky Katinka Hosszú a Julia Jefimova. V mužské kategorii pak bylo ve startovní listině hned několik medailistů z posledního evropského šampionátu například Radoslaw Kawecki nebo Andrij Govorov.

Z českých plavců se nejvíce dařilo Janu Mickovi. Ten nejprve první den vybojoval finále na kraulové čtyřstovce, kde jen těsně dohmátl na 4. místě. V nejrychlejší rozplavbě závodu na 800 metrů volným způsobem pak bral Micka v čase 7:56,08 zlatou medaili, když porazil také finalistu ze světového šampionátu a bronzového medailistu z mistrovství Evropy Henrika Christiansena z Norska. „Jsem nadmíru spokojený, protože jsem šest týdnů nemohl plavat. Po necelých třech týdnech trénování jsem teď zaplaval skvělé časy. Určitě chci ještě trochu potrénovat do mistrovství republiky, zaplavat limit na mistrovství Evropy, a tam pak zaplavat nové osobní (české) rekordy," ohlédl se za svým triumfem v Barceloně Jan Micka.

Dalším českým finalistou byl Roman Dmytrijev, kterému se podařilo mezi osm nejlepších proniknout na své hlavní trati 200 metrů znak. V nabitém finále mu čas 2:02,96 stačil
na 6. místo.

Dvojnásobnou účast ve finále si pak připsala už jistá účastnice evropského šampionátu Barbora Závadová. Lepší umístění si připsala na polohové čtyřstovce, kdy doplavala
na 5. místě. Ve finále závodu na 200 metrů polohově jí čas 2:16,05 přinesl celkové 7. místo. „Absolvovala jsem dvě kola Mare Nostrum. Nejprve o víkendu v Canet, kde se mi bohužel neplavalo ideálně. Za dva dny v Barceloně jsem si náladu spravila a zaplavala letošní velmi dobré časy. Navíc jsem byla dvakrát ve finále. Pár chyb se tam našlo, přece jen jsem moc závodů v letní sezóně neabsolvovala. Nyní pokračujeme v tréninku a budu se snažit na chybách zapracovat. Také mě čekají ještě závody v Římě a mistrovství České republiky v Praze, kde se budu zase snažit zaplavat lepší výkony. A hlavně si konečně zase po roce zazávodím doma," popsala své počínání na Mare Nostrum Barbora Závadová.