Ve francouzském Gravelines navázali dálkoví plavci na závod Evropského poháru na 10 kilometrů startem na poloviční trati na otevřeném šampionátu Francie. V každé ze dvou kategorií měla Česká republika po jednom zástupci. Výborně si vedla mezi ženami v silné mezinárodní konkurenci Alena Benešová, která skončila čtrnáctá. V mužském závodě doplaval Vít Ingeduld na 37. místě.

Alena Benešová zvládla z české výpravy nejlépe už první závod na 10 kilometrů v rámci Evropského poháru, v němž dohmátla jako dvacátá první. Na pětikilometrové trati se Aleně Benešové podařilo atakovat první desítku a skončit na výborné 14. pozici v čase těsně pod jednu hodinu. Vyhrála olympijská vítězka Sharon van Rouwendaal z Nizozemska, která plave za francouzský klub z Montpellier.

Mezi muži se na start postavil Vít Ingeduld, který chtěl vylepšit své umístění z desetikilometrové trati, na níž skončil v páté desítce pořadí. Na pětce se Ingeduldovi dařilo přece jen o něco lépe a v cíli se objevil na 37. místě. Závod, jehož se zúčastnili vytrvalci z osmi zemí, vyhrál domácí Logan Fontaine.

V Gravelines zůstala po Evropském poháru kvalitní konkurence a závody měly velice vysokou úroveň. O další podrobnosti se podělil reprezentační trenér dálkových plavců Jan Srb. „Oba naši plavci startovali zatím v nejpočetnější startovním poli. Závodů se účastnili i někteří plavci, kteří budou za týden na Světovém pohár v Portugalsku v Setúbalu a za další dva týdny na Balatonu. Umístění Aleny je slušné, ale před vrcholem na mistrovství Evropy nás čeká ještě spousta práce. Pro nás bylo také dobré, že se plavalo v neoprenu, což pro oba byla premiéra, a my jsme si mohli poprvé vyzkoušet nové neopreny,“ vyzdvihl význam závodů v Gravelines Jan Srb.