IMG ostravaČeský pohár v plavání Arena Cup vstoupil do roku 2018 první mítinkem, kterým byla Velká cena Ostravy. Na tradičních závodech se vedle českých plavců představila také kvalitní zahraničí konkurence, která se prezentovala velmi zajímavými výkony. Po čtyřech prvenstvích si odvezli Miguel Duarte Nascimento a Diana Duraes z Portugalska a také Zsuzsanna Jakabos z Maďarska.

Z českých plavců se nejvíce dařilo Petru Novákovi s Kristýnou Štemberovou, kteří shodně vyhráli po dvou závodech. Petr Novák se z vítězství radoval na tratích 50 a 100 metrů motýlek. Mladičká Štemberová pak zvládla nejrychleji závody na 50 metrů znak a 50 metrů motýlek. Na nejkratší motýlkářské trati porazila i Barboru Seemanovou, kterou v přípravě provázely zdravotní potíže. Seemanová i tak dosáhla v Ostravě na jedno vítězství, když triumfovala na kraulové padesátce. Na 200 metrů prsa startoval i Filip Chrápavý, který před týdnem v Grazu splnil limit pro mistrovství Evropy v Glasgow. Uspěl i v Ostravě, kde vyhrál časem 2:18.10.

Mužským disciplínám vládl Portugalec Miguel Duarte Nascimento, jemuž se podařilo dohmátnout na prvním místě na čtyřech tratích. Nascimento triumfoval v kraulových závodech na 200, 400 a 800 metrů, a navíc ještě na 200 metrů motýlek.

I mezi ženami se dařilo portugalským barvám, když Diana Margarida Duraes nedala svým soupeřkám šanci na všech vytrvaleckých tratích. Duraes získala pomyslné zlaté medaile na 400, 800 a 1 500 metrů volný způsob a na dlouhé polohovce. Nezůstala ale ve svých úspěších osamocená, když se k ní přidala i Maďarka Zsuzsanna Jakabos, která se na závody Českého poháru Arena Cupu pravidelně vrací. V Ostravě medailistka z evropských šampionátů opět prokázala svou všestrannost a posbírala první místa na 200 m volný způsob, 100 a 200 m motýlek a rovněž na dvousetmetrové polohovce.

Bodově nejhodnotnějšího výkonu dosáhl maďarský plavec Maxim Lobanovszkij na kraulové stovce. Času 49.79, za který obdržel 836 bodů, dosáhl plavec z Györu už v rozplavbě.

Příští závod Českého poháru Arena Cupu v Pardubicích bude jedním z vrcholů letošní sezóny. Velká cena Pardubic byla totiž vybrána jako mítink, kde se budou plnit limity pro evropský šampionát v Glasgow.