ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

ME2017 25 Denmark

VC Zlina 2017

Léto 2018 bude na evropském kontinentu patřit během dvanácti dnů velkému sportovnímu festivalu. Mezinárodní vysílací unie EBU zastřeší svým televizním vysíláním nový sportovní projekt Evropský sportovní šampionát. Po dobu necelých dvou týdnů se uskuteční evropské šampionáty v pěti druzích sportů, mezi nimiž nechybí ani plavání.
Atleti se o evropské medaile poperou v Berlíně, ale všechny další sporty, včetně plavání, najdou své místo konání v Glasgow. V největším skotském městě se v posledních dvou letech uskutečnil např. plavecký souboj mezi Evropou a Amerikou Duel in the Pool nebo Hry Britského společenství. Právě v Glasgow se odehrají evropské šampionáty v plaveckých sportech, cyklistice, veslování a triatlonu. Evropský sportovní šampionát by se měl konat vždy za čtyři roky, ale nemá nic společného s Evropskými hrami, které zažijí svou premiéru letos v červnu v Baku.
EBU, která zastřešuje evropské veřejnoprávní televizní stanice, připravuje z Evropského sportovního šampionátu seriál přímých přenosů. Vysílání by mělo celkem nabídnout kolem 2 700 hodin přímých přenosů.
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish