ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

PF 2018 CSPS www

Juniorská mistryně Evropy Barbora Seemanová zařídila českému plavání atraktivní program i pro závěrečný nedělní finálový blok na evropském šampionátu v krátkém bazénu v Kodani. Seemanová na trati 50 metrů volný způsob překonala český rekord a čas 24.89 ji posunul do semifinále.
 

Seemanová, která už má za sebou mezi seniory starty na předchozím mistrovství Evropy v krátkém bazénu i na loňské olympiádě v Riu, předvedla svůj nejlepší výkon ve své poslední individuální disciplíně. Na 50 metrů volný způsob vymazala z domácích rekordních tabulek Annu Kolářovou a její tři roky starý čas o 4 setiny sekundy. Nový rekord má teď hodnotu 24.89. Seemanová zaplavala osmnáctý čas, ale po redukci pořadí, kdy do semifinále mohou jít jen dvě závodnice z každé země, se posunula na postupovou šestnáctou příčku. „Jsem strašně šťastná, že se mi poslední start na mistrovství Evropy skvěle vydařil. Celý závod se mi jel pocitově super a jsem ráda, že jsem si zlepšila náladu a konečně tam padlo semifinále. Bylo pro mě super, že jsem cítila sílu záběru a nebyl to tak, že se ve vodě jen plácám. Cítila jsem se silná a povedla se mi obrátka a i všechny další základní věci,“ rozdávala po závodě úsměvy sedmnáctiletá Barbora Seemanová.

Další dvě Češky se na stejné trati postupu nepřiblížily, když Štemberová (25.86) skončila na 47. místě a Barbora Janíčková v osobním rekordu 26.03 o dvě příčky za ní.

V rozplavbách zůstali i další čeští plavci. Kristýna Horská ve své doplňkové disciplíně 200 metrů prsa vylepšila osobní maximum více než o dvě sekundy a časem 2:27.42 se zařadila na 27. místo. Tomáš Franta na padesátce znak obsadil výkonem 24.53 konečné 33. místo. Prsař Filip Chrápavý sbíral další zkušenosti na motýlkářské dvoustovce, na níž doplaval v čase 2:02.25 na 39. pozici. Postoupit se nepodařilo ani oběma polohovým štafetám. Ženy dělila od postupu do finále sekunda a sedm desetin a skončily jedenácté (1:49.77). Mužům se až tolik nevedlo a ve výsledcích jim patří 19. pozice (1:38.09).

Večer se představí v semifinále na 50 metrů volný způsob Barbora Seemanová. Start závodu je naplánován na 17:00.

Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish