ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

PF 2018 CSPS www

Předposlední den mistrovství Evropy v krátkém bazénu v Kodani začal pro český tým velice pozitivně, když si tři plavkyně zajistily start ve večerním finálovém programu. Kristýna Horská v polohovém závodě na 200 metrů dosáhla v rozplavbách šestého času a postoupila do finále. Semifinále poplavou Simona Baumrtová na 50 metrů znak a Lucie Svěcená na trati 100 metrů motýlek.
 

Kristýna Horská atakovala v rozplavbě na 200 metrů polohově své osobní maximum. Sice za ním v cíli výkonem 2:10.35 zaostala o 38 setin, ale poměrně v klidu se šestým místem kvalifikovala do večerního osmičlenného finále. „Mám fakt radost, že jsem se tam dostala, ale trošku mě mrzí čas. Po závodu na stovce polohově jsem čekala, že to bude trochu lepší. Ale hlavně že to vyšlo. Stovku jsem rozjela v osobáku. Padesát motýl byl pomalejší, ale dohnala jsem to ve znaku. Ale kraul byl sakra bolestivý, tam jsem hodně ztratila,“ zhodnotila svou rozplavbu Kristýna Horská.

Simoně Baumrtové včera těsně unikl postup do finále na 200 metrů znak, ale dnes s přehledem zvládla rozplavbu na padesátce. Časem 26.95 postoupila do semifinále jako sedmá. „Mám radost, že je to pod 27 sekund. Odpoledne bych to chtěla zkusit stlačit ještě trochu níž, protože to finále bude hodně těžké, tam jsou samé specialistky na padesátku. Padesátka na krátkém, to se nedá moc popsat. Vlníte, plavete, vlníte a dohmátnete. A to je celé. Jelo se mi to docela dobře, jsem ráda že jsem porazila prsařku Jennu Laukannen, to by byla ostuda, kdyby se to nepovedlo.  Mám radost, na ráno je 26,95 dobrý čas,“ viděla pozitivně svůj výkon Simona Baumrtová. Kristýna Štemberová (28.09) a Barbora Janíčková (28.46) těsně zaostaly za svými osobními rekordy a do semifinále neprošly.

Radost má i Lucie Svěcená, které se po semifinále na 50 metrů motýlek podařilo postoupit mezi nejlepších šestnáct i na dvojnásobné trati. Tentokrát nemusela čekat na odhlášku některé z dalších plavkyň a postup si zasloužila třináctým časem. „Umístění jsem nečekala, ani ten čas. Na stovku jsem vůbec netrénovala, čeká mě maturita a s trenérem jsme dohodnutí, že se soustředím jen na padesátku. Takže musím být spokojená,“ řekla po závodě Lucie Svěcená. Druhá Češka Kristýna Štemberová ve svém druhém dopoledním startu i přes osobní rekord 1:00.20 nepostoupila.

Velmi pěkný výsledek, kterým je dvanácté místo, si z trati 200 metrů volný způsob odváží Barbora Seemanová. Časem 1:57.79 zaostala za postupem do finále o čtyři příčky. Josef Moser na kraulové stovce obsadil výkonem 48.08 třicáté místo.

Ve finálovém bloku se jako první představí v 17:00 v semifinále na 50 metrů znak Simona Baumrtová. Kristýna Horská poplave finále polohovky na 200 metrů v 17:30 a Lucii Svěcenou čeká semifinále na 100 metrů motýlek v 18:12.

Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish