ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

thn Svecena ZMCRZimní mistrovství České republiky je v tuto chvíli již minulostí. Závěrečný den přinesl hned 7 individuálních finálových závodů a spoustu útoků na evropské limity. Do týmu pro mistrovství Evropy nakonec ale přibyla jen jedna členka. V bazénu byly také k vidění dva nejlepší žákovské výkony!

První disciplínou dnešního dopoledne byla 50 motýlem, kde se představila mimo jiné olympionička Lucie Svěcená. Hned v ranních rozplavbách se ji podařilo o setinu pokořit požadovaný limit pro účast na ME. Druhý A limit pak přidala ve finále znakové 50, kde dohmátla druhá za Simonou Baumrtovou, pro kterou to byl dokonce čtvrtý splněný A limit! Na motýlové 50 padl také nejlepší výkon 12letého žactva, a to, když Natálie Tužilová dohmátla v čase 29,17. Nejlepší žákovský výkon tentokrát 14letých si pak ve finále 100 prsa vybojovala Lýdie Štěpánková, která získala zlato časem 1:09,31!

Ke splnění limitu měli velmi blízko také další plavci a k vidění byly naprosto skvělé výkony až do posledních metrů celého šampionátu. Petr Novák třikrát atakoval limit na motýlové 50. Veškeré síly do 200 motýl vložil Tomáš Havránek, kterému utekly limity již na 100 a 200 polohově, i tentokrát mu však scházelo jen pár setin. Na závěr programu ještě předvedla sólo závod na 800 kraulem Martina Elhenická, i té ale limit nakonec odolal. Počet členů týmu pro evropský šampionát se tedy zastavil na čísle 14. Mistrovství Evropy proběhne od 13. do 17.prosince v Royal Areně v dánské Kodani.

Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish