ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

Třetí den Zimního mistrovství České republiky v plavání v Plzni patřil z pohledu plnění limitů znakařům. Požadovaný čas pro účast v Kodani dokázala splnit čtveřice Simona Baumrtová, Kristýna Štemberová, Tomáš Franta a Tomáš Ludvík. Barbora Seemanová a Josef Moser měli limit na 100 metrů volný způsob už splněný a ve finále oprávněnost své účasti na mistrovství Evropy opět potvrdili.
 

Nejprve si start v Kodani zajistily dvě znakařky na padesátimetrové trati. Simona Baumrtová podle předpokladů dosáhla na limit ve finálovém závodě časem 27.53, když potřebné maximum pokořila o 16 setin sekundy. Do Dánska doprovodí Baumrtovou i juniorka Kristýna Štemberová, kterou do Kodaně vzhledem k jejímu věku posunul zaplavaný B limit 27.86.

Znakařský koncert pokračoval i na mužské dvoustovce. Tomáš Franta, který má na podzim výbornou formu, pojede na evropský šampionát s A limitem 1:54.34. Tomáš Ludvík pak zamíří do Evropy s B limitem 1:55.50. V Kodani se tak na dvoustovce představí dvojice českých znakařů, kteří jsou věkem stále ještě teenageři.

Mezi náctileté se stále počítá, a ještě více než dva roky se bude počítat i nadále, také Barbora Seemanová. Sedmnáctiletá plavkyně pražského Motorletu se výborně vypořádala s tvrdou konkurencí na 100 metrů volný způsob, když za sebou výkonem 54.12 nechala druhou Simonu Baumrtovou a třetí Annu Kolářovou. V klidu mohl plavat finále i Josef Moser, který už se z limitu radoval, stejně jako Seemanová, už včera. I dnes se dostal pod jeho hranici a těší se z mistrovského titulu.

Domácí šampionát v krátkém bazénu vyvrcholí v Plzni v neděli.

Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish