ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

thn Micka ZMCRDruhý den zimního mistrovství České republiky je u konce. A ačkoli byly na programu pouze 2 individuální finále, opět jsme se dočkali národních i dorosteneckých rekordů, nejlepšího výkonu žactva a několika dalších splněných limitů pro účast na mistrovství Evropy, které proběhne v prosinci v dánské Kodani.

Začalo se velmi zostra hned v ranních rozplavbách. Na prsařské 50 se představili dvě stálice českého plavání, Petra Chocová a Petr Bartůněk. Bartůňkovi se podařilo překonat A limit, když se časomíra zastavila na hodnotě 27,04. Chocové sice kýžený čas v rozplavbách utekl, vše ale napravila v semifinále, kde časem 30,93 také pokořila A limit a opět se podívá na evropský šampionát. Ve stejné disciplíně padl i nejlepší výkon 14letého žactva zásluhou Lýdie Štěpánkové a jejího času 32,16!

Poté už byla na programu královská disciplína, 100 kraul. Skvělým osobním rekordem zde zazářil Josef Moser, který dohmátl v čase 47,58. Díky tomu se Moser vůbec poprvé podívá na tak velkou vrcholnou akci jako je ME. Stejně jako včera jsme se v závěru dopoledního programu dočkali dvou dorosteneckých rekordů ve štafetách na 4x50 volným způsobem. Mezi juniorkami se to podařilo kvartetu z SK Motorlet Praha, další dorostenecké maximum si v juniorech připsala čtveřice z Ústecké akademie plaveckých sportů.

Ve finálovém programu pak přibyla další, v pořadí již jedenáctá, jistá účastnice ME. Barbora Janíčková na znakové 100 zaplavala čas 1:00,15 a pokořila juniorský B limit. Mužské finále stejné disciplíny naprosto ovládl Tomáš Franta. Časomíra se zastavila na hodnotě 51,03, což je nový český rekord a momentálně šestý nejlepší čas evropských tabulek! Na startu dnes byli také vytrvalci, ženy na 1500 metrů a muži na 800 metrů. Oba dva závody přinesly další rekordní zápisy! Jan Micka posunul národní maximum, když dohmátl časem 7:36,16! V nejdelší bazénové disciplíně se pak ke skvělému času vytáhla Tereza Polcarová. Její výkon 16:32,74 je novým dorosteneckým rekordem, Polcarová rekord vylepšila téměř o 16 sekund! Závody pokračují zítra rozplavbami od 9:00 a finále jsou na programu od 16:00.

Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish