ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

ME2017 25 Denmark

VC Zlina 2017

Český pohár v plavání odstartoval úvodním dílem v Hradci Králové. Velká cena Hradce Králové byla na programu dva týdny po návratu reprezentantů z náročného soustředění v Jižní Africe. Nejvíce byla vidět Barbora Závadová, která si odváží pět prvenství. Dařilo se i Janu Mickovi, když zvítězil na třech tratích. V dobrém světle se představila také Simona Baumrtová.
Na východ Čech přijela velmi kvalitní konkurence z Polska a Egypta a plavci z těchto zemí se zapojili i do bojů o prvenství. Oskar Krupecki (50 a 100 m motýlek) a Anna Dowgiert (50 m motýlek a
50 m kraul) dokonce dosáhli každý na dvě vítězství.
Plavkyně roku 2014 Barbora Závadová slibovala, že si při každém Českém poháru připíše velké množství startů. Svému slibu dostála a v Hradci Králové šla z jednoho závodu do druhého. Ostravské plavkyni připravující se v Praze na Strahově se podařilo vyhrát pět disciplín (100 m motýlek, 100 + 200 m znak, 200 m polohový závod a 400 m volný způsob) a ještě přidat na 100 m prsa druhé místo. Stala se tak co do počtu vítězství nejúspěšnější postavou prvního závodu Českého poháru.
Jan Micka, jehož doménou jsou kraulařské tratě od 400 metrů a delší, dohmátl jako první celkem třikrát. Vedle závodů na 400 a 800 metrů volný způsob, ovládl i dvoustovku. Vítězství neurval pouze na 1 500 m, kde se mu do cesty postavil velmi silný protivník v osobě Slováka Richarda Nagyho. Právě jejich strhující souboj na nejdelší bazénové trati přinesl i dva nejkvalitnější výkony Velké ceny Hradce Králové. Nagy za 15:20,62 získal 847 bodů a Micka dostal 840 bodů za 15:23,13.
Ze dvou triumfů se radovala Simona Baumrtová, která se v únoru připravovala s dánským týmem na Floridě. Chomutovská znakařka si na podnicích Českého poháru většinou vybírá neznakařské tratě. Tentokrát učinila jednu výjimku a jednoznačně si podmanila znakařskou padesátku v čase 29,28. Baumrtová ještě přidala první místo na 200 m kraul.
Druhé kolo Českého poháru, Velká cena Ostravy, se uskuteční ve dnech 18. a 19. dubna v Ostravě.
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish