ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

PF 2018 CSPS www

thn MSJ SeemanovaPřed dvěma měsíci se Barbora Seemanová stala juniorskou mistryní Evropy na trati 50 metrů volný způsob a jako nejlepší Evropanka útočí na medailový úspěch I na světovém šampionátu v Indianapolis. Seemanová bez potíží prošla jako šestá sítem rozplaveb a v semifinále si zajistila postup do finále pátým nejrychlejším 25.34. Finále je na programu v pondělí večer.
 
Barbora Seemanová poplave v Indianapolis své druhé světové finále. Po pátém místě na stometrové trati se kvalifikovala mezi finálovou osmičku na poloviční distanci. V rozplavbách skončila šestá časem 25.56 a ze semifinále se díky zlepšení na 25.34 dostala do finále pátým časem jako druhá nejlepší Evropanka za Julií Kepp Jensen z Dánska.
Na trati 100 m motýlek se představily Klára Šimánová a Kristýna Štemberová. Klára Šimánová si výrazně zlepšila svůj osobní rekord o 1.3 sekundy a časem 1:01,70 zaostala na 21. místě jen o 29 setin za postupem do semifinále. Štemberová v závodě výborně zahájila, ale na konci jí došly síly a dohmátla v čase 1:03.06 za hranicí svého vlastního maxima a skončila na 34. pozici.
Svůj poslední start absolvoval finalista prsařské dvoustovky Filip Chrápavý na nejkratší trati 50 metrů. V cíli se objevil v čase 30.05 a obsadil 33. místo.
V poslední den budou ještě z českých plavců v akci Tomáš Ludvík (200 m znak), Tereza Muselová (200 m prsa) a Barbora Seemanová (200 m volný způsob a finále na 50 m volný způsob).
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish