ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

PF 2018 CSPS www

thn Seemanova MSJSkvěle zvládla svůj první závodní den na mistrovství světa juniorů v plavání v Indianapolis Barbora Seemanová. Česká mistryně Evropy a letošní trojnásobná medailistka z juniorského kontinentálního šampionátu prošla na trati 100 metrů volný způsob z rozplaveb a semifinále až do pátečního večerního finále.
Sedmnáctiletá Barbora Seemanová nastupovala na start s děleným třetím nejlepším přihlášeným časem a ze své rozplavby bez potíží postoupila celkově čtvrtým nejrychlejším výkonem 55.22. V semifinále plavkyně pražského Motorletu ještě ze svého času ubrala a do finálové osmičky se kvalifikovala časem 55.07 jako pátá v pořadí.
Na kraulařské stovce se představila také Kristýna Štemberová, pro níž je tato trať doplňkovou disciplínou. Štemberová může být se svým výkonem spokojená, protože si časem 58,96 o 53 setin vylepšila osobní rekord. Její výkon znamenal 40. místo, ale hlavní disciplínou Štemberové je trať 50 m motýlek. "Plavalo se mi pěkně, v čas pod 59 vteřin jsem ani nedoufala," zhodnotila pozitivně své vystoupení Kristýna Štemberová.
V polohovém závodě na 200 metrů dosáhl Filip Chrápavý času 2:06,48, což jeho nejlepší ranní maximum a drobné zaostání za osobním rekordem. "S oběma časy dosud odplavaných závodů jsem spokojen, vždyť jsem ráno nikdy rychleji neplaval, ale 24. místo na polohovce mě rozhodně netěší. Kraulový úsek už hodně bolel. Vím, že jsem na něm ztratil dobrou vteřinu". V sobotu čeká Chrápavého jeho nejdůležitější trať 200 metrů prsa.
Na 200 metrů motýlek Klára Šimánová dohmátla v čase 2:17,68 na 19. místě, více než dvě sekundy za osobním rekordem. "Moc mě to mrzí, cítila jsem se před závodem výborně a udělala jsem maximum."
Šampionát dnes pokračuje třetím dnem a hlavní česká pozornost bude upřena na finále závodu
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish