ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

PF 2018 CSPS www

Tři naši zástupci se představili první den MSJ. Na trati 100m znak si doplaval pro pěkný osobní rekord Tomáš Ludvík v čase 0:57,12 (zlepšení vlastního maxima o 0,39s). Zaostal těsně za postupovými pozicemi do semifinále a obsadil celkové 18. místo. "Z osobáku mám rozhodně radost. Škoda, že nevyšel postup. Na stovce by to pro mě bylo překvapení, ale i velká vzpruha, před mojí hlavní disciplínou 200m znak." Tomáš šel v posledních měsících nahoru v rychlosti, což dokazují slibná zlepšení na kratších tratích.
Tereza Muselová se ve své úvodní doplňkové disciplíně 400m polohový závod snažila o slušné zahájení s nepříliš vysokými ambicemi a s časem 4:58,36 byla nakonec sama docela spokojená. Celkově ji to stačilo na konečné 19. místo. "Zaostání o 4,5 vteřiny za osobákem odpovídá tomu, že jsem na tuto trať necílila svou hlavní pozornost. Byla to pro mě ale důležitá pocitovka a jsem ráda, že nedopadla úplně špatně."
Velmi slušný výkon předvedl na trati 100m prsa Filip Chrápavý, který svým dosavadním nejlepším ranním časem zaostal o 11 setin za osobním rekordem. V nabité konkurenci však stačil jeho čas 1:02,98 pouze na 22. místo. 
"Jsem zklamán z tak špatného umístění. Netušil jsem, že by tento čas nemohl stačit na postup do semifinále. Konkurence dost zaskočila mé očekávání na této trati."
Dnes tak české zástupce v odpoledním finálovém bloku neuvidíme, ale o to víc se všichni těší na další starty.
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish