ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

ME2017 25 Denmark

VC Zlina 2017

MS 2017 HUNMartina Moravčíková bude odjíždět ze světového šampionátu v Budapešti jako 13. nejlepší plavkyně planety na 200 metrů prsa. Po ranním překonání českého rekordu a postupu mezi elitní šestnáctku v semifinále opět atakovala české maximum a výkonem 2:25.67 se zařadila na 13. místo. Za domácím rekordním časem zaostala v semifinále o 41 setin sekundy.
 
Moravčíkové vyšla už stovka a na své oblíbené dvousetmetrové trati se zařadila mezi absolutní světovou špičku. Finále sice česká prsařka nevybojovala, ale I tak prožila životní dva závody. “Já to hodnotím tak či tak pozitivně. Čas 2:25, oba dva pod hranicí českého rekordu z minulého roku, dvakrát zaplavané po sobě. Já si myslím, že nemám být proč na sebe naštvaná, a asi ani trenér nebude naštvaný. Plavalo se mi dobře. Skoro mi až připadá, že bych se do té dvoustovky za 2:25 vžila. Zatímco předtím jsem se trápila na čase kolem 2:27. Doufám, že tohle bude další odrazový můstek, že budu schopná plavat za 2:25 regulérně a nebudu to honit. Já budu určitě odjíždět nadmíru spokojená a beru to jako největší úspěch kariéry.”
Letos Martina Moravčíková hodně pilovala taktiku klidnější první stovky se stupňováním tempa v závěru závodu. “Já určitě vítám tuhle poslední části závodu, zrychlení v druhé stovce. V té první moc ne, spousta z nich má rychlejší osobák na stovku, pro mě je důležité nenechat se strhnout. Na to, jaký to byl letos rok, si myslím, že mě to zase nabilo nějakou energií. Uvidíme, co se stane dál, musím se domluvit s trenérem,” naznačila ohledně možného ukončení kariéry a nastínila variantu dalšího pokračování. “Vypadá to, myslím, že zimní sezonu bych, co se týče závodění, úplně vynechala. Jenom bych trénovala spíš na dlouhou Evropu. Přece jenom, já jsem na krátkých bazénech fakt marná. Já to beru rok po roce. Nemám žádné dlouhodobé plány,” uzavřela Martina Moravčíková. 
V pátek se v budapešťské Duna Areně pokusí v rozplavbách uspět čtveřice českých plavců: Lucie Svěcená (50 m motýlek), Jan Šefl (100 m motýlek), Simona Baumrtová (200 m znak) a Martina Elhenická (800 m v. zp.).
 
M1S_2122.jpgM1S_2088.jpgM1S_2129.jpgM1S_2138.jpgM1S_2231.jpg
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish