ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

MS 2017 HUNSkvělý výkon a český rekord předvedla v rozplavbě na 200 metrů prsa na světovém šampionátu v plavání v Budapešti Martina Moravčíková. Její vlastní český rekord vylepšený o 52 setin sekundy na 2:25.26 znamenal osmý čas a tím I jasný postup mezi semifinálovou šestnáctku. Po finále a semifinále Simony Baumrtové zajistila Martina Moravčíková třetí postup z rozplaveb.
Po velmi kvalitním výkonu na stovce, na níž jen o 3 setiny sekundy zaostala Moravčíková za českým rekordem Petry Chocové, se na dvousetmetrové trati vytáhla parádním časem I vynikajícím umístěním  v rozplavbách. “Jela jsem od začátku své tempo. Japonka vedle mě ostře vystartovala. Já jsem si ale vzpomněla na slova trenéra, že co na první padesátce ušetřím, tak budu mít sílu
na poslední. Toho jsem se držela a jela jsem si svoje, na skluz, který trénuju už dvacet let.”
Předchozí český rekord zaplavala v květnu 2016 na mistrovství Evropy v Londýně. “Loni jsem taky rozjížděla 1:10, ale tady byla povedená druhá část. Jsem sama zvědavá na mezičasy a uvidíme, co se z toho dá ještě vydolovat.”
O svém programu před semifinále má zkušená plavkyně Bohemians jasno. “Půjdu se dlouho vyplavat, zajdu na masáž a pak si dám kotel těstovin. Moc se toho vymyslet nedá. Já jsem šla do závodu s tím, že chci plavat odpoledne. Hlavní je být psychicky v pohodě,” uzavřela svou zpověď čerstvá semifinalistka  Martina Moravčíková. Semifinále poplave Martina Moravčíková dnes večer v 18:50.
Anna Kolářová po doplňkové trati 200 m volný způsob dnes startovala na své oblíbenější trati na 100 metrů. Při svém prvním závodě skončila na 29. místě a na stovce si své umístění vylepšila na 26. příčku, přesto ale do semifinále nepostoupila. V cíli se časomíra u jejího jména zastavila na hodnotě 55.73, což je Kolářové druhý nejlepší výkon sezóny.
Na znakařské dvoustovce se představil Roman Dmytrijev. Ve svém jediném závodě na šampionátu se mu nepodařilo dostat pod hranici dvou minut a časem 2:01.38 obsadil 30. místo.
 
 
M1S_0870.jpgM1S_0929.jpgM1S_0950.jpgM1S_1040.jpgM1S_1048.jpgM1S_1101.jpg
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish