ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

MS 2017 HUNSimona Baumrtová opět předvedla světovém šampionátu v Budapešti vynikající výkon a na trati 50 metrů znak prošla do semifinále. Po včerejší finálové účasti na stovce se jí dařilo I na poloviční trati a časem 28.15 se kvalifikovala mezi nejlepší světovou šestnáctku. Barbora Závadová na své doplňkové trati 200 m motýlek sice do semifinále nepostoupila, ale posunula vlastní český rekord na hodnotu 2:12.09.
Simona Baumrtová včera večer plavala finále a hned ráno v první disciplíně celého programu usilovala o další postup.  Chomutovská plavkyně znovu mohla zářit úsměvem, když ji 15. nejrychlejší čas v rozplavbách 28.15 poslal do semifinále. Ráno ale česká rekordmanka nebyla v ideálním rozpoložení.  “Vzhledem k pocitu, s jakým jsem se probudila přes rozplavání až do závodu, kdy jsem se cítila hrozně unavená a vyčerpaná,  jsem s časem spokojená. Jsem moc ráda, že to takhle dopadlo. Postup byl hodně rychlý, mnohem rychlejší než dřív. Bylo to o chlup, ale jsem moc ráda, že to vyšlo. Na padesátce hodně záleží na detailech. Trochu jsem možná ztrácela na posledních deseti metrech, ale je to jen malý problém. Jinak se mi plavalo dobře a důležitý je hlavně postup.” Semifinále je na programu v 17:51.
Barbora Závadová upírá svou hlavní pozornost na nedělní dlouhou polohovku, ale své starty na doplňkových tratích zvládá výborně. Na kraulařské čtyřstovce jen těsně zaostala českým rekordem, ale na 200 metrů motýlek dnes dopoledne české maximum o 4 setiny pokořila. Barbora Závadová sice z 23. místa do semifinále nepostoupila, ale zaplavala nejlepší české historie 2:12.09. “Jsou to takové věci, které potěší. Abych řekla pravdu, myslela jsem, že prolomím hranici 2:12, že půjdu o něco málo rychleji, ale bylo to těsné. Ale je vidět, že jsem na tom jako třeba před dvěma lety, že se zlepšuji a ten rok není k zahození.”
Pavel Janeček na 200 m polohově dosáhl času 2:03.87 a do semifinále nepostoupil. 
 
autorem fotografie je ČSPS - Martin SidorjákBaurtova_50Z_R_2.jpgBaurtova_50Z_R_3.jpgJanecek_200PZ_R_1.jpgJanecek_200PZ_R_2.jpgZavadova_200M_R_1.jpgZavadova_200M_R_2.jpgZavadova_200M_R_3.jpgZavadova_200M_R_4.jpg
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish