ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

MS 2017 HUNSkvělého úspěchu dosáhla na světovém šampionátu v plavání Simona Baumrtová, když ve finále na 100 metrů znak skončila na 7. místě. Chomutovská plavkyně opět atakovala český rekord, za kterým nakonec výkonem 59.71 zaostala o pouhých 6 setin sekundy.
 
Finále na mistrovství světa si Simona Baumrtová zopakovala po čtyřech letech od Barcelony 2013. V předchozích sezónách se spíše trápila, ale letos předvedla fantastický návrat mezi absolutní světovou elitu a svého výsledku si velice váží. “Považuji to za jeden z nejlepších závodů, které jsem kdy na velkých soutěžích plavala. Obzvlášť po tak dlouhé době neúspěchů. Kdybyste mi tohle řekli před půl rokem, tak by to bylo až moc sci-fi, takže super. Jsem moc spokojená, protože reálně jsem měla tak na šesté místo, které bylo 59.50. Dalších pět časů pak bylo pod 59 sekund. Všechny ty časy byly hodně vysoko, dokonce se plavalo rychleji než na olympiádě. Takže si myslím, že je to skvělý výsledek.”
I přes vynikající umístění a čas našla Baumrtová ve svém výkonu rezervy. “Nepovedly se mi dvě technické věci, obrátka a dohmat. Ale I tak je ten čas super i s ohledem na semifinále, že to bylo jen o 6 setin pomalejší. Vím, že tam byla právě z těch technických důvodů rezerva, tak mi to to trochu mrzí.”
Simona Baumrtová se specializuje na znakařské tratě a za sebou má zatím pouze jednu. Závody na 50 a 200 metrů jí teprve čekají. Rozplavbu na padesátce má na programu už zítra ráno. Výkon na stometrové trati ale mnohé naznačil. “Já to hodnotím hodně vysoko a šampionát pro mě ještě nekončí, v podstatě pro mě začal. Takže uvidíme, co dokážu zaplavat na dalších tratích,” uzavřela své povídání Simona Baumrtová.
 
M1S_8251.jpgM1S_8268.jpgM1S_8286.jpg
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish