ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

MS 2017 HUNJan Micka se na světovém šampionátu v plavání v Budapešti podruhé představil v Duna Areně. Po závodě na 400 metrů volný způsob startoval na dvojnásobné trati. Český rekordman plaval v poslední rozplavbě a dosáhl času 7:56.71, kterým obsadil šestnácté místo. Na trati 800 metrů volný způsob není na programu semifinále a nejlepších osm postupuje přímo do finále.
 
Jan Micka si v první polovině závodu vedl velmi dobře, když se pohyboval na třetí pozici za vedoucími favority rozplavby Italem Dettim a Sun Yangem z Číny. V závěru pak ostatní zrychlili a Micka skončil celkové šestnáctý. Více k závodu řekl sám Jan Micka. “Je to šest sekund za osobákem a hluboko za mým očekáváním. A z toho jsem  zklamaný. Prvních sto metrů jsem snažil nepřepálit, abych měl hodně síly ve zbytku závodu. Pocitově jsem jel dobře, cítil jsem že plavu dlouhý záběr, že ho protahuju, nezkracuju.  Po čtyřstovce jsem se snažil zrychlit, ale ostatní dokázali zrychlit víc než já. Nedokázal držet tempo jako na mistrovství Evropy v Londýně a nepodařilo se to.” Micku ještě čeká o víkendu závod na 1 500 metrů volný způsob.
Anna Kolářová se zaměřuje hlavně na nejkratší kraulařské tratě na 50 a 100 metrů. V Budapešti se seznamovala s impozantní arénou na dvoustovce. Ve své premiéře dosáhla na 29. místo ve svém nejlepším letošním výkonu 2:02.99. “Nejlepší letošní čas je krásný. Doufala jsem možná v trochu lepší čas. Druhá stovka byla náročnější, ale čekala jsem, že to bude bolet ještě víc. Ještě nemám na druhou stovku takovou kapacitu a musím ji ještě dopilovat. Ale jela jsem sem s tím, že mohu sebe sama překvapit, takže jsem spokojená,” řekla po závodě Anna Kolářová.
Svůj jediný start na šampionátu dopoledne absolvoval Tomáš Havránek. Na trati 200 metrů motýlek zaplaval čas 2:01.50 a skončil na 34. místě.
 
autorem fotografie je ČSPS - Martin Sidorjákautorem fotografie je ČSPS - Martin Sidorjákautorem fotografie je ČSPS - Martin Sidorjákautorem fotografie je ČSPS - Martin Sidorjákautorem fotografie je ČSPS - Martin Sidorjákautorem fotografie je ČSPS - Martin Sidorják
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish