ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

ME2017 25 Denmark

VC Zlina 2017

MS 2017 HUNSimona Baumrtová prožívá na světovém šampionátu v Budapešti parádní chvíle, když se jí po postupu do semifinále podařilo kvalifikovat se na 100 metrů znak i do úterního večerního finále. Baumrtová se vrací mezi absolutní světovou elitu zásluhou českého rekordu 59.65, který jí v semifinále zajistil postup mezi nejlepší osmičku z 6. místa.
 
Simona Baumrtová naposledy plavala finále mistrovství světa před čtyřmi lety v Barceloně, kde také vytvořila český rekord. Vlastní maximum v Budapešti vylepšila o 19 setin sekundy na 59.65. “Je to skvělý pocit a zase zažívám, co jsem zažívala dřív. A už jsem zapomněla, jaké to je. Plavalo se mi hezky, byla jsem po dlouhé době hezky soustředěná a bylo to super. Dojde mi to asi až postupem času. Teď jsem nadšená, ale silnější emotivní zážitek bude až skončí mistrovství světa. Upřímně jsem to nečekala. Ráno jsem jela naplno a teď večer jsem se zlepšila o šest desetin, takže je to skvělé, „zářila“ štěstím Simona Baumrtová.
Finále znakařské stovky je naplánované na zítra na 18:21.  
 
autorem fotografie je ČSPS - Martin Sidorjákautorem fotografie je ČSPS - Martin Sidorjákautorem fotografie je ČSPS - Martin Sidorják
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish