ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

ME2017 25 Denmark

VC Zlina 2017

MS 2017 HUNVelmi kvalitní závod zaplavala na světovém šampionátu v Maďarsku dálková plavkyně Alena Benešová. Mladá česká reprezentantka v jezeře Balaton na trati 5 kilometrů držela dlouhou dobu pozici ve druhé desítce, aby nakonec obsadila 22. místo. Druhá česká plavkyně Lenka Štěrbová skončila o čtyři příčky za ní. Mistryni světa se stala Američanka Ashley Twichell.
Čtvrtý závod v dálkovém plavání přinesl českým plavcům zatím nejlepší umístění. Alena Benešová se na pětikilometrové trati snažila být v kontaktu s absolutní špičkou a pohybovala se ve druhé desítce těsně za elitními plavkyněmi. V závěru bojovala o osmnácté místo, aby jí nakonec od něj dělilo jen něco málo přes dvě sekundy a skončila na 22. místě. 
Druhá česká reprezentantka Lenka Štěrbová se na druhém mezičasu dostala dokonce mezi první desítku. Dále už ale plavala těsně za Alenou Benešovou a v cíli dohmátla na 26. pozici. Za Benešovou zaostala o 13 sekund.
Mistryní světa je Ashley Twichel z USA, která vyhrála před šampiónkou z desetikilometrové trati Aurelie Muller z Francie. Druhý bronz získala na Balatonu Ana Marcela Cunha z Brazílie.
Zítra se plave smíšená štafeta na 4x 5 kilometrů I s českou čtveřicí Benešová, Štěrbová, Ingeduld a Kozubek.
5 KM ŽENY
1. Ashley TWICHELL             USA                                      59:07.0                  
2. Aurelie MULLER                Francie                                  59:10.5
3. Ana Marcela CUNHA         Brazílie                                  59:11.4
22. Alena BENEŠOVÁ           ČR                                        1:01:14.7
26. Lenka ŠTĚRBOVÁ           ČR                                        1:01:27.9
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish