ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

thn Seemanova MEJOpět po roce se může Barbora Seemanová radovat ze stříbrného medailového úspěchu na 100 metrů volný způsob na mistrovství Evropy juniorů. Před rokem skončila druhá v Maďarsku a letos v Netanji své skvělé umístění zopakovala. V Izraeli navíc Seemanová vylepšila svůj vlastní český rekord  o 19 setin sekundy na 54.62.
 
Barbora Seemanová, která loni startovala na olympijských hrách v Riu, potvrdila své medailové ambice. Rychleji než sedmnáctiletá plavkyně pražského Motorletu zvládla kraulařskou stovku jen Nizozemka Marrit Steenbergen.
Po včerejších výborných výkonech a hladkém postupu do finále na 200 metrů prsa si brousil zuby na medaili také Filip Chrápavý. Finále už ale plavci Fakultního klubu Brno tolik nevyšlo, ale I tak je jeho sedmé místo vynikající. Ve finále zaplaval Chrápavý čas 2:16.39. Závod vyhrál Rus Jevgenij Somov.
Rovněž na prsařské dvoustovce, ale v kategorii juniorek, bude mít česká výprava ve finále svÉ zastoupení. Zasloužila se o něj Tereza Muselová, která jak v rozplavbě, tak v semifinále dosáhla sedmého času a v pátek poplave v elitní osmičce. Muselová v ranním I večerním programu útočila na 15 let starý dorostenecký rekord Petry Chocové, když jí v rozplavbě chybělo 59 a v semifinále pouhých 6 setin sekundy.
FINÁLOVÉ VÝSLEDKY ČESKÝCH PLAVCŮ
100 m v. z.
1. Marrit STEENBERGEN     Nizozemsko                          54.12
2. Barbora SEEMANOVÁ     ČR                                         54.62       
3. Vasilissa BUJNAJA           Rusko                                    55.58
 
200 m prsa
1. Jevgenij SOMOV               Rusko                                   2:10.79
2. Valentin BAYER                 Rakousko                             2:13.54
 3. Mykyta KOPTĚLOV           Ukrajina                                2:13.78
 
7. Filip CHRÁPAVÝ                ČR                                        2:16.39
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish