ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

CP2017

ZMCR 2017 3

thn Seemanova MEJOpět po roce se může Barbora Seemanová radovat ze stříbrného medailového úspěchu na 100 metrů volný způsob na mistrovství Evropy juniorů. Před rokem skončila druhá v Maďarsku a letos v Netanji své skvělé umístění zopakovala. V Izraeli navíc Seemanová vylepšila svůj vlastní český rekord  o 19 setin sekundy na 54.62.
 
Barbora Seemanová, která loni startovala na olympijských hrách v Riu, potvrdila své medailové ambice. Rychleji než sedmnáctiletá plavkyně pražského Motorletu zvládla kraulařskou stovku jen Nizozemka Marrit Steenbergen.
Po včerejších výborných výkonech a hladkém postupu do finále na 200 metrů prsa si brousil zuby na medaili také Filip Chrápavý. Finále už ale plavci Fakultního klubu Brno tolik nevyšlo, ale I tak je jeho sedmé místo vynikající. Ve finále zaplaval Chrápavý čas 2:16.39. Závod vyhrál Rus Jevgenij Somov.
Rovněž na prsařské dvoustovce, ale v kategorii juniorek, bude mít česká výprava ve finále svÉ zastoupení. Zasloužila se o něj Tereza Muselová, která jak v rozplavbě, tak v semifinále dosáhla sedmého času a v pátek poplave v elitní osmičce. Muselová v ranním I večerním programu útočila na 15 let starý dorostenecký rekord Petry Chocové, když jí v rozplavbě chybělo 59 a v semifinále pouhých 6 setin sekundy.
FINÁLOVÉ VÝSLEDKY ČESKÝCH PLAVCŮ
100 m v. z.
1. Marrit STEENBERGEN     Nizozemsko                          54.12
2. Barbora SEEMANOVÁ     ČR                                         54.62       
3. Vasilissa BUJNAJA           Rusko                                    55.58
 
200 m prsa
1. Jevgenij SOMOV               Rusko                                   2:10.79
2. Valentin BAYER                 Rakousko                             2:13.54
 3. Mykyta KOPTĚLOV           Ukrajina                                2:13.78
 
7. Filip CHRÁPAVÝ                ČR                                        2:16.39
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish