ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

MEJ2017 clankySkvěle si vedla v úvodní den mistrovství Evropy juniorů v Netanji dvojice mladých českých plavců Filip Chrápavý a Barbora Seemanová. Oba po výborně zvládnutých rozplavbách i semifinále prošli do finále – Chrápavý na 200 metrů prsa a Seemanová n 100 metrů volný způsob.
Filip Chrápavý v rozplavbách obsadil čtvrtou příčku časem 2:15.59 a v semifinále dokonce útočil na český seniorský rekord Daniela Málka, za nímž výkonem 2:13.68 zaostal o 49 setin sekundy za šestnáct let starým časem Daniela Málka. I tak ale posunul hranici českého dorosteneckého rekordu.
Barbora Seemanová obhajuje v Izraeli stříbrnou medaili z loňského šampionátu v Maďarsku. Z rozplavby s přehledem postoupila druhým časem 55.84. V semifinále ale musela postup mezi nejlepší osmičku vydřít, když do finále prošla jako sedmá výkonem 55.88.
Z rozplaveb do semifinále se dnes dostali také Klára Šimánová na 200 metrů motýlek a a Tomáš Ludvík na 100 metrů znak. Finálová účast pro ně visela příliš vysoko, když Šimánová skončil v semifinále patnáctá a Ludvík šestnáctý.
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish