ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

Simona Baumrtová na tradičním mítinku Sette Colli v Římě dvakrát vylepšila český rekord na 50 metrů znak a posunula ho pod hranici 28 sekund. V rozplavbě dosáhla času 28,02 sekundy, čímž ubrala 18 setin z dosavadního národního maxima, které zaplavala před čtyřmi roky na mistrovství světa v Barceloně. Ve finále pak posunula rekord o dalších 13 setin a dohmátla třetí v čase 27,89.
Pětadvacetileté Baumrtové se podařil zápis do rekordních tabulek v dlouhém bazénu po tříleté pauze. Naposledy chomutovská plavkyně překonala české maximum na 200 metrů znak v červnu právě v Římě 2014.
Svým výkonem a také rekordními časy byla sama překvapená. “Vůbec jsem to nečekala, tušila jsem, že poplavu rychle, protože se mi daří plavat rychle I v tréninku. Doufala jsem, že to dokážu proměnit v dobrý výkon, ale tento čas je pro mě velkým překvapením. Prý jsem vedla až do dohmatu, trošku horší byl přechod z vlnění do závodu, ale nakonec to až tak nevadilo,”  svěřila se po závodě Simona Baumrtová. Program v Římě ale pro ni ještě nekončí. Na Sette Colli se představí v obou víkendových dnech.  “Ještě mě v sobotu čeká 100 m znak a stovka kraul a v neděli se rozhodnu buď pro 200 m znak nebo krátkou polohovku. Bude záležet na počasí a mém rozpoložení. Nic mimořádného neočekávám, ale nechme se překvapit,” uzavřela z Říma Simona Baumrtová.
Bývalá mistryně Evropy v krátkém bazénu má ve sbírce 13 medailí z velkých akcí. Loni na olympijských hrách v Riu ji sužovaly zdravotní problémy, ale letošní hlavní část sezóny ji opět zastihla ve výborné formě.
V Římě vyhrála znakařskou padesátku Australanka Holly Barrattová, česká reprezentantka za ní zaostala o 32 setin. Jan Micka doplaval na 400 m volný způsob pátý, Martina Moravčíková byla ve finále na 100 metrů prsa šestá.
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish