ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

Český pohár v plavání Arena Cup pokračoval v hlavním městě čtvrtým podnikem, kterým byl tradiční mítink Praha 2017 ve venkovním bazénu v Podolí. V důvěrně známém prostředí posbíral mezi muži nejvíce prvenství Jan Micka, který ke třem triumfům přidal ještě jedno třetí místo. Ženským disciplínám kralovala Petra Chocová, která rovněž slavila tři prvenství.
 
Jan Micka se od ledna letošního roku připravuje většinu času v Itálii ve skupině s olympijským vítězem a světovým rekordmanem Gregoriem Paltrinierim. Ale jeho domácím bazénem, ve kterém trénuje už pravidelně už několik let, zůstává pražské Podolí. Právě tady ozdobil třemi prvenstvími mítink Praha 2017, když vyhrál závody na 200 m (čas 1:50.80), 400 (3:51.88) a 1 500 metrů volný způsob v sólo závodě výkonem 15:13.65. Navíc ještě Micka přidal I třetí místo na kraulařské stovce, na níž testoval  svou rychlostní připravenost.
Petra Chocová nemohla chybět na svých oblíbených prsařských sprinterských tratích, když se radovala z nejvyšší příčky v závodech na 50 a 100 metrů prsa. Na nejkratší trati zaplavala čas 32.03 na stovce 1:11.22. Třetí zlato pak plavkyně z České Lípy přidala na motýlkářské padesátce, na níž dohmátla v čase 28.00.
V Podolí se objevila také olympionička Lucie Svěcená. Elitní evropská motýlkářka se představila na stometrové trati, kterou vyhrála výkonem 1:00.79. S blížícím se evropským juniorským šampionátem , který začíná za necelý měsíc, využila příležitost startovat Barbora Seemanová. Do Netanji pojede obhajovat dvě stříbrné medaile z předchozího mistrovství v Maďarsku a v Podolí zvítězila na 100 metrů volný způsob v čase 56.49.
Pátým dílem Českého poháru Arena Cupu bude na začátku července Letní mistrovství ČR v Praze Podolí.
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish