ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

V Plzni vyvrcholil finálovým závodem republikový šampionát družstev. Mezi ženami se raduje tým Bohemians Praha a v mužské kategorii obhájili titul plavci Komety Brno. Plavkyně Bohemians před rokem obsadily druhé místo a letos se posunuly na nejvyšší příčku.
 
Zlato z roku 2016 obhajovaly plavkyně KPS Ostrava, kterým ale letos chyběl největší opora Barbora Závadová. Nejlepší česká plavkyně posledních tří let v týdnu zamířila do Austrálie a svým kamarádkám z týmu tak nemohla pomoci. Nabídnuté šance získat mistrovský titul se chopily závodnice Bohemians Praha v čele s olympioničkou Martinou Moravčíkovou a reprezentantkou Annou Kolářovou. Ženy Bohemians šampionát vyhrály před domácí Slávií VŠ Plzeň a SCPA Pardubice. KPS Ostrava tentokrát obsadil pátou příčku.
Tým mužů Komety Brno I letos prokázal svou velkou sílu a znovu se raduje ze zlatých medailí. Nejvíce byli už tradičně vidět Matěj Vobořil, David Kunčar, Josef Moser a Marek Osina, ale svým důležitým bodovým dílem přispěli k titulu I další plavci.  Druzí skončili plavci Slávie VŠ Plzeň. Mezi muži se objevil mezi startujícími v barvách USK Praha také nejlepší český plavec Jan Micka, který vyhrál závody na 400 a 1 500 metrů volný způsob a byl třetí na 200 m motýlek a volný způsob. Spolu se znakařem Romanem Dmytrijevem vytáhli USK na třetí místo.
 
MČR DRUŽSTEV 2017
POŘADÍ:
ŽENY                                                     body
1. Bohemians Praha                              394
2. PK Slávia VŠ Plzeň                            381
3. SCPA Pardubice                                310
MUŽI                                                      body
1. Kometa Brno                                      429
2. PK Slávia VŠ Plzeň                            387
3. USK Praha                                         336
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish