ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

Zavadova Barbora 23011993 MGPátá ze světového šampionátu v Kazani 2015 na dlouhé polohovce Barbora Závadová udělala ve své kariéře důležitý krok. Poprvé se rozhodla vyzkoušet přípravu v zahraničí a vydává se na tříměsíční tréninkový pobyt do Austrálie. Na severu země v Gold Coastu se bude na vrchol sezóny, kterým bude mistrovství světa v Budapešti, připravovat pod vedením trenéra Deana Pugha spolu s domácí plavkyní Keryn McMaster.
U protinožců bude Barbora nejen tvrdě trénovat, ale svůj pobyt bere také jako nový impulz do další práce. Do Gold Coastu se vydala ve středu a do místa svého příštího působení doraazí v pátek. „Strašně se těším. Představuju si to hezké. Já tam chtěla jet plavat už od střední školy, nikdy mě nelákala třeba Amerika. Když pozoruju Australany na závodech, to jsou takoví pohodáři. Věřím, že mě to hodně nakopne i psychicky," svěřila se médiím krátvce před odletem čtyřiadvacetiletá polohovkářka.
Barbora Závadová se tréninkovými možnostmi v Austrálii zabývala už od loňského roku, ale tehdejší pravidla daná australskou plaveckou federací její pobyt neumožňovala. Všechno se podařilo zrealizovat až letos na jaře. „Doufala jsem, že tam budu už v září. Jenže Australané vyhořeli na olympiádě v Riu a celý jejich systém prošel významnými změnami. Takže se odjezd pořád odkládal a nakonec jedu až teď," upřesnila Závadová.
V Austrálii bude trénovat do léta a vrátí se na domácí šampionát, který je na programu druhý červencový víkend. Pak už ji bude v posledním týdnu v červenci čekat světový šampionát. Do Budapešti má zatím splněný limit jen na svou nejsilnější trať, 400 metrů polohově. V Maďarsku by ale chtěla startovat také na krátké polohovce. Jenže na ní má zatím lepší čas zaplavaný Simona Baumrtová a Závadová se tak o limit pokusí při závodech v Austrálii.
Za poslední půlrok si nejůlepší česká plavkyně posledních tří let prošlaa hned několika změnami, když nejprve od září začala po Jaroslavu Strnadovi trénovat na Strahově s Italem Paolem Bossinim a teď má před sebou tři australské měsíce. O správnosti svého kroku je ale přesvědčená. “Potřebuji nový impulz do tréninku i závodění. Paolo mi nicméně říkal, že se mi po něm bude za čtrnáct dnů stýskat. Varoval mě, že Australané mají tréninky hodně ostré, intenzivní, do rychlosti. Chvilku se rozplavou a hned valí ve vysokém tempu. Já se ale těším," uzavřela své povídání před odletem Barbora Závadová.
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish