ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

Na plaveckém mítinku Swim Cup Eindhoven si velmi dobře vedla výprava českých plavců, kteří se do Nizozemska vydali plnit limit pro účast na světovém šampionátu v Budapešti. Nejvíce zářila Simona Baumrtová, která zaplavala třikrát pod hranicí A limitu a dvakrát pokořila limit B. Všichni ostatní plavci dosáhli na B limity a oni se velmi výrazně  přiblížili startu na srpnovém mistrovství světa.
Simona Baumrtová prokázala v Eindhovenu, že se na novou sezónu výborně připravila. V Nizozemsku se mohla těšit  z prvenství na krátké polohovce a pak také z druhých míst na znakařské stovce a dvoustovce a bronzové příčky na 50 m znak. Na všech třech znakařských tratích atakovala své české rekordy a své časy dokázala stlačit pod hodnotu A limitu pro Budapešť. Limity B si Baumrtová zaplavala I na 200 m polohově a na 200 m volný způsob.
Na vítězství a potřebný B limit dosáhl v Eindhovenu také Jan Micka na trati 800 m volný způsob. “Béčko” zaplaval I na patnáctistovce, na níž skončil  druhý, když se před něho dostal olympijský vítěz v dálkovém plavání Ferry Weertman.
Dva limity, vítězství na 50 m prsa a dvě třetí místa na 100 a 200 m prsa, taková je vizitka Martiny Moravčíkové. Zkušená plavkyně Bohemians Praha si připsala B limity na stovce a dvoustovce. Na nejkratší padeátce jí k pokoření limitu scházelo pouhých 7 setin sekundy.
O čtvrtý český triumf se v Eindhovenu zasloužila na své oblíbené dlouhé polohovce Barbora Závadová. Pátá z posledního světového šampionátu v Kazani 2015 dohmátla v čase 4:45.27 a splnila limit B.
Se dvěma B limity se vrací domů Roman Dmytrijev, kterému se podařilo zaplavat požadovaný čas na tratích 100 a 200 m znak, přičemž na delší z obou tratí skončil na stříbrné pozici. Poslední zaplavané “béčko” a zároveň třetí místo si svým výkonem vysloužil Jan Šefl na 50 m motýlek.
Na stupně vítězů se prosadily ještě Martina Elhenická, která obsadila na 400 m polohově a 1 500 m volný způsob shodně 3. místo, a rovněž pro třetí příčku na 100 m motýlek si doplavala Lucie Svěcená.
Čeští plavci dosáhli v Eindhovenu v součtu na 3 A limity, 10 B limitů, čtyři prvenství a 15 pódiových umístění.
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish