ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

thn snemovna junČtveřice plaveckých juniorských reprezentantů Barbora Seemanová, Tereza Muselová, Tomáš Ludvík a David Noll spolu s předsedou Českého svazu plaveckých sportů Petrem Ryškou se setkali s místopředsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Radkem Vondráčkem. Setkání v Poslanecké sněmovně zorganizoval, a byl při něm také přítomen, poslanec Augustin Andrle, který je známý také jako dálkový plavec, trenér a propagátor plavání.
Mladí plavci zavítali do Poslanecké sněmovny krátce před dvoudenním víkendovým mezistátním multiukáním v Praze Podolí. Skupinku plavců a předsedu ČSPS doplnili ještě trenéři Tomáš Seeman a Petra Škábová, kteří v pražském Motorletu připravují sedmnáctiletou olympioničkou Barborou Seemanovou.
Schůzka na parlamentní půdě navázala na loňské setkání plavců Simony Baumrtové, Barbory Závadové a Jana Micky a předsedy ČSPS Petra Ryšky s předsedou Poslanecké sněmovny Janem Hamáčkem. Společně seznámili místopředsedu Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka se situací v českém plavání  a se svými dosavadními úspěchy. “Setkání s panem místopředsedou Vondráčkem bylo velmi příjemné a jsem rád, že mladí plavci I trenéři měli možnost navštívit Poslaneckou sněmovnu. Augustinu Andrlemu, který je stále v plavání velice aktivní a intenzívně jím žije, děkuji, že nám setkání v Parlamentu České republiky umožnil. Plavcům teď přeji hodně štěstí při víkendových závodech,” řekl k setkání předseda ČSPS Petr Ryška. 
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish