ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

Multi 2017 2Druhý dubnový víkend bude patřit v bazénu v Praze - Podolí mladým plavcům. Praha přivítá Multinations Junior Swimming Meet Prague 2017, který bude multiutkáním starších juniorů z jedenácti zemí Evropy narozených v letech 1999 – 2000 u juniorů a 2000 – 2001 u juniorek.  Českou republiku bude reprezentovat 10 juniorů a stejný počet juniorek.
 
Vedle českých juniorů míří do Prahy také nadějní reprezentanti z Bulharska, Izraele, Kypru, Polska, Rakouska, Řecka, Slovinska, Švýcarska, Turecka a Ukrajiny.  Reprezentační trenér českých juniorů Roman Havrlant příležitost poměřit se v domácím bazénu s evropskou konkurencí vítá. "Jsem velmi rád, že tento rok hostí multiutkání starších juniorů právě Česká republika. Máme možnost letos postavit velmi dobrý tým závodníků, kteří budou bojovat o body. Očekávám, že domácí prostředí a početná výprava bude hrát našim závodníkům do karet, všichni budou atakovat svá osobní maxima a od uvidíme I útok na limity na MEJ."
Každý z jedenácti evropských týmů tvoří po deseti juniorech a deseti juniorkách a celkem se tak v Praze představí 240 talentovaných plavců, kteří mají potenciál startovat v příštích letech na mistrovstvích světa a Evropy a také olympijských hrách. I když se můžeme opřít o vcelku kvalitní tým, očekávám, že soupeři přijedou také v silných sestavách. Nejvíce se dá tradičně očekávat od týmů Polska, Švýcarska a Turecka. Za černého koně bych označil Řeky a v popředí určitě budou také slovinské plavkyně. S českým týmem bych rád bojoval o celkové medailové umístění,” zhodnotil kvalitu startovního pole a šance českých reprezentantů Roman Havrlant.
Pro české plavce je multiutkání dobrou příležitostí pokusit se o zaplavání limitů na evropský šampionát na přelomu června a července v izraelské Netanji a na mistrovství světa, které se uskuteční na konci srpna v Indianapolis ve Spojených státech. V Praze se bude soupeřit na 19 tratích juniorů a juniorek, celkem se tedy rozdělí 38 sad medailí.  “Všichni se těšíme na start olympioničky Barbory Seemanové, která přivezla dvě medaile z loňského evropského juniorského šampionátu. Na něm startovali I Barbora Janíčková, Ondřej Gemov, Tomáš Ludvík a David Noll a všechny uvidíme I v Podolí. Naděje vkládám také do kraulaře Jakuba Karla, prsaře a polohovkáře Filipa Chrápavého, motýlkářky Kláry Šimánové a polohovkářky Terezy Muselové,” představil opory svého týmu Roman Havrlant. 
Multiutkání je pořádáno pod záštitou Hlavního města Prahy. V sobotu I v neděli začíná v krytém podolském bazénu dopolední program v 10:00 a odpolední v 16:00. 
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish