ČSPS

Český svaz plaveckých sportů

MCR druzstev 2018

CP2018 jaro

Velkou cenou Hradce Králové začal nový ročník Českého poháru v plavání Arena Cupu. Po třech vítězstvích získali na úvod sezóny tři mladí plavci Tereza Horáková, Dominika Geržová a Ondřej Gemov. Svou formu testovali také elitní reprezentační prsaři, olympionička Martina Moravčíková a Petr Bartůněk.
Martina Moravčíková se představila na všech třech prsařských tratích, ale na stovce absolvovala pouze nedělní rozplavbu. Všechny své starty proměnila ve vítězství a rovněž na stovce by její čas z rozplavby znamenal ve finále prvenství. Petr Bartůněk nemohl chybět na své oblíbené trati 50 metrů prsa a při letošním prvním pohárovém závodě zaplaval čas 29.38.
Ze tří triumfů se v Hradci Králové radovali tři talentovaní plavci Horáková, Geržová a Gemov. Tereza Horáková si odváží dvě první místa z obou polohových závodů na 200 a 400 metrů, k nimž přidala vítězství na trati 200 metrů motýlek. Dominika Geržová z Krnova ovládla oba motýlkářské sprinty na 50 a 100 metrů a navíc také závod na 100 metrů volný způsob. Ondřej Gemov byl co do počtu prvenství nejúspěšnějším plavcem mezi muži. Gemov dokázala vyhrát závody na 100 a 200 metrů motýlek a také na nejdelší bazénové trati 1 500 metrů volný způsob.
Český pohár Arena Cup 2017 bude pokračovat druhým dílem o posledním dubnovém víkendu Velkou cenou Ostravy.
Czech English French German Greek Italian Polish Portuguese Russian Spanish